Umění ukazuje současnost i sny

Obrazy, sochy, umělecká díla jsou naším vyjádřením, svébytným světem, který nás může potěšit, podpořit i potrápit.

V prostoru kolem nás je důležité skloubit záměr, účelnost i krásu. Jednou z možností, jak vnést do naší ložnice, kuchyně či obýváku novou energii, jsou obrazy či sochy. Ať už dáváme přednost ryze účelovým předmětům nebo věcem, které jsou pouze pro „oko“ a jejich existence nemá žádné další opodstatnění, vždy je dobré popřemýšlet nad jejich symbolikou. Každý předmět vyzařuje určitou energii, dodává další chuť našemu prostoru. Je to, jako když si uvaříme čaj. Jiný bude s citrónem, s cukrem, medem, nebo když ho osolíme.

Ukažme svoje úspěchy – současné i budoucí

Obrazy, nástěnky, plakáty, kalendáře…v našem prostoru ztělesňují, jaký život máme nebo po jakém toužíme.

Ne nadarmo si lidé vyrábějí nástěnky snů (visionboardy) či vyvěšují svoje medaile a ocenění. Tím, že máte svoje úspěchy a sny stále na očích, dokážete je snadněji dosahovat a získané sami sobě i druhým nenásilně připomínat, potvrzovat.

Zamysleme se nad významem

Vyjádření pomocí obrazů, soch či objektů se může na první pohled zdát méně jednoznačné. Přesto i zde platí, že jsou naším vyplněným objednávkovým formulářem pro Vesmír.

Opravdu chcete žít jako unavený poutník ploužící se pouští? Toužíte se cítit jako loď zmítaná divokou bouří? Je vaším snem pořídit si do ložnice k sobě a manželovi ještě nějakou přítelkyni? Stojíte o to, mít tak málo peněz, že budete mít v přeneseném smyslu slova stejně holý zadek jako rádoby vtipná figurka ve vašem obývacím pokoji?

Ztvárnění námětu je důležité

Podstatný je nejen námět, ale i samotné provedení. Úplně jinak bude působit obraz s velkým ústředním motivem dvou plavajících delfínů oproti stejnému námětu, který bude zobrazený z veliké dálky s převládající nekonečnou hladinou oceánu.

Zvolte vhodnou barevnost

Barvy jsou v našem životě velmi důležité. Dokáží nás rozčílit, vyčerpat, uklidnit, vyléčit, potěšit i aktivizovat. Jsou jedinci, kterým by přílišná emotivnost, kakofonie barev, nervózní způsob nanášení barvy na plátno mohl vadit. Rušit je v odpočinku.  Starším lidem, kteří jen neradi opouštějí svoje oblíbené křeslo, nebo pasivnějším jedincům zase trocha přiměřeného barevného „pošťouchnutí“ jenom prospěje.

 

 

Nechte se vést instinktem

Každý jsme jedinečnou osobností a máme vlastní vidění světa. To se týká samozřejmě i obrazů. Ta samá abstraktní malba může jednoho člověka vyděsit a ve druhém vyvolat milé vzpomínky. Vezměte při vybírání uměleckých doplňků na pomoc kromě zdravého rozumu i intuici. Poslouchejte našeptávání svých pocitů. Vnímejte reakce svého těla.

Žijete v souladu?

Umění velmi výrazně ukazuje i ovlivňuje náš životní styl. Z našich obrazů a dalších předmětů se dá přečíst, zda jsme uspěchaní nebo máme poklidnější tempo. Jestli se přikláníme se k tradicím či rádi experimentujeme a zkoušíme novinky. Žádná varianta samozřejmě není špatně, pokud jsme si takovou cestu vybrali dobrovolně a vyhovuje nám.

Komentáře

Back To Top