Nechme probudit nový život, naše sny a naše zdraví.

Právě odbíjí úplňková půlnoc a já usedám ke klávesnici. Manžel brouzdá šumavskými lesy, synček klidně spí a já již od čtvrtku v tichosti rozjímám nebo společně s Oliverkem odkládáme „staré“ věci. A že nám to společně jde 🙂

Jak bláhové, když jsem se před pár dny koukala do diáře a myslela si, že ve „volných“ večerech budu připravovat semináře a další nové věci pro Adam Feng Shui.

Jak bych vlastně mohla v těchto dnech, kdy tak velká část světa sedí v motlitbách a připomíná si konec. Konec, který přináší začátek pro naši duši a náš život. A nejenom lidé, ale i příroda tentokrát již doopravdy přináší jaro a znovuzrození ve své nekonečné kráse a rozmanitosti.

Velikonoce nemluví jenom o historické události z Ježíšova života, mluví o nás. O tom, že bychom měli nechat zemřít to staré, to co je v nás nesprávné a narodit se v novém. Narodit se ve Světle.

Nechme umřít Ego.

V tyto dny je to o něco jednodušší, miliony lidí oslavuje Biblický příběh -symbol znovuzrození. A my, každý sám za sebe, můžeme se buď přidat k oslavám s církví, nebo jen v tichosti prožít alespoň malou smrt našeho Ega, abychom mohli nechat probudit to čisté v nás.

Odložme staré.

Příroda, kterou kolem sebe vidíme každý den, nás vede k tomu, abycho m na jaře douklidili vše na zahrádce a připravili ji k prvním slunečným dnům. Stejně tak se mnozí vrháte na jarní čištění všech přilehlých domečků kolem toho hlavního, jako jsou garáže, zahradní domky a dílny. Před pár dny proběhl v domácnostech velký „předvelikonoční“ grunt.

Vše se skládá ze tří.

A ještě na něco bychom neměli zapomenout – na kus sebe. 1/3 prostředí (to jsme všichni zvládli jako profesionální Feng Shuisté), 1/3 my sami a k tomu nám 1/3 přidá samo Nebe jako odměnu svou dávkou štěstí.

Jak?

Jak se odkládá se sebe to, co není funkční? Nejdřve bychom to měli pojmenovat. Zkuste si napsat seznam všeho, co ve vašem životě je spíš brzdou, nebo vám nedělá radost. Ať už jsou to činnosti, pocity nebo myšlenky. Pak zkuste najít tři největší záteže a ty odložte. Ne nemusíte víc, pokud zvládnete tento rok tyto tři, tak jste o velký kus blíž sami k sobě.

Činnosti zaměňte za jiné, které vás naplňují radostí, pocity – vždy když se u vás onen odkládaný pocit objeví, tak se nechte zahřát svou nejradostnější vzpomínkou, kterou si ještě dnes najděte a poznamenejte.

A myšlenky?

Ty jsou nejčastějším břemenem s kterým si neumíme dát rady. Jakmile vás popadne myšlenka ze seznamu, vemte v mysli váleček s bílou barvou za začněte ji přemalovávat na bílo. Nebo ji zabalte do balíčku a odneste na poštu s adresou – skládka černých myšlenek.

Pokud to vše zvládnete po 40 dní, tak to z vašeho života opravdu odejde navždy.

A nechme probudit nový život.

Jakmile se všude neválí staré harampádí, listí na zahradě, v bytě nepoužívané věci a v naší hlavě množství zacyklených myšlenek, je čas a prostor pro nové. A to co chceme zasadit na zahrádce a do našich životů si můžeme rozhodnout sami. Vlastně bychom měli, jinak to udělá někdo za nás.

Druhý seznam.

Proto si napište druhý seznam. Seznam na kterém bude, co nového chcete v životě přijmout. Na velikosti, bohulibosti nebo čemkoliv, co se nosí, nezáleží. Jste tu vy a váš život. Rozhodněte se sami.

V bytě doplňte symboly jara – znovuzrození života. Váš prostor vám pomůže, aby jste opravdu zasadili své přání i do svého života.

Symbol je mocný a proto doporučuji s ním pracovat. Vajíčko, kuřátko, zelená tráva – to vše vám přinese stejně nové možnosti ve vašich dalších dnech.

Přeji nám všem, abychom nasedli na vlnu, která se zvedá v tyto dny po celém světě a užili si krásnou jízdu surfera, s energií života ve vlastních rukou.

S láskou do krásných nových dní
Zuzana

Komentáře

Back To Top