Uzdravte svůj prostor – pomůžete sami sobě

Jaro je obdobím růstu, aktivity a nových začátků. I ve vašem domě, bytě nebo kanceláři začíná nová etapa. Podpořit ji, znamená usnadnit si a zpříjemnit celý další rok.

Při péči o své tělo na jaře často mluvíme o detoxikaci organismu, doplňování vitamínů. Po zimě se začínáme hýbat a díky změnám v našem jídelníčku si postupně dodáváme sílu. To samé platí i pro náš prostor. Je třeba v něm rozhýbat stagnující energii, dodat vitalitu.

Místo pro nové

Nové přijde pouze tam, kde je pro ně vytvořené volné místo. Při přerovnávání zimního oblečení se nebojte vyhodit všechno, co jste neměli rok a více na sobě. (Teď je ideální chvíle rozloučit se se všemi nenošenými svetříky, roztrhanými bundami a rukavicemi. Bude se vám s nimi loučit o to jednodušeji, čím vzdálenější je čas, kdy zase něco podobně teplého budete potřebovat.) Rovněž se podívejte do prádelníku, kumbálu a komory. Zkontrolujte, zda neskladujete zbytečné množství úředních dokumentů – různá potvrzení, vyrozumění, informace o výhodných nabídkách…To všechno zahušťuje prostor a nedovoluje, aby v něm energie volně proudila.

Dejte věcem smysl

Nemusíte všechno jenom vyhodit. I rozbité věci se dají opravit, prodat nebo jim najít jiný účel. Můžete na zahradě vytvořit hezkou dekoraci, zajímavou zvonkohru …při takovém plánování je důležité vzít v potaz vaše síly, estetické a praktické kvality plánovaného řešení i vaše časové možnosti. Pokud nedokážete v dohledné době (dny, týdny) předmět revitalizovat, je lepší ho poslat dál. Stal by se jenom nepříjemným závažím, připomínkou, co všechno byste ještě měli stihnout…

Větrejte

Pusťte do prostoru vzduch. S jarním větrem máte možnost vnést do svého života aktivitu, pomůže vám, jestliže máte pocit, že příliš na věcech ulpíváte, nemůžete se hnout z místa.

Vyčistěte energii

Energeticky čistit prostor je vhodné po celý rok. Kvalitní vonné tyčinky, sušená šalvěj smyjí nánosy únavy i negativních emocí. Udělejte si čas na očistný rituál. Vzhledem k tomu, že se již oteplilo, můžete vyzkoušet třeba citrusovou magii.

Zelená pomůže

Naši předkové byli s působením přírody daleko lépe sladěni než my. Intuitivně dodržovali spoustu prospěšných zvyků. Tradiční velikonoční výzdobou byla pomlázka a barevná vajíčka. Mezi dekoracemi nechyběla svěží právě vzešlá pšenice, kuřátka… Právě zelená barva vnášejí do interiéru nespoutanou energii dřeva. Pomáhají nám sladit se s přírodou, s energií okolo.

Uzdravte se prostřednictvím prostoru

Náš prostor a my tvoříme spojené nádoby. Mnohé z našich nemocí velmi přesně odrážejí stav našeho okolí. Nerovnováhu ve vztazích, finanční těžkosti, neschopnost soustředění, dotahování, náš zdravotní stav… to vše a mnohé další ukazuje dům či byt jako věrné zrcadlo nás samých. Skrze úpravy, výmalbu, zařízení můžeme předcházet nemocem, zmírňovat jejich průběh. Měnit naši náladu i fyzickou kondici…Takové žluté oblečení nebo rozvedení energie do všech místností fungují lépe, než certifikované medikamenty z lékárny.

Vykročte ke zdraví

Každé období roku přináší do našeho života novou kvalitu. Je na nás, zda budeme přirozený běh času bojkotovat, nebo se mu přizpůsobíme a využijeme jeho síly. Jaro je bouřlivým, velmi aktivním obdobím, které dokáže náš prostor i tělo nastartovat, zbavit zbytečné zátěže. Naším úkolem pro toto období zůstává jediné – využít jeho léčivé a aktivační schopnosti.

Komentáře

Back To Top