Sněhová královna v našich domovech.

Jednoho dne se vzbudíte a svět je jinak. Venku. A začíná se to dotýkat i vás uvnitř. Cítíte ochlazení a doba ledová se najednou valí zvenku i dovnitř vás.

Doba ledová?

Jak se to stalo? Už několik let pozorujeme, jak se vše kolem mění. Před miliony let spadl meteorit a změnilo se vše kolem. Doba dinosaurů skončila téměř ze dne na den. Nastala změna a všude kolem led.

A nové milénium přináší další led.

V roce 2000 jsme očekávali něco velkého. Meteor a ani mimozemšťani nepřišli, ale Sněhová královna začala pouštět do našich očí kousky ledu a naše srdce pozvolna začínají svou proměnu v led. I to se dá říci o vztazích mezi lidmi v posledních letech. Mnoho práce, mnoho možností zábavy, mnoho dárků a my přestáváme umět mluvit a být v této chvíli tady a teď.

Z našich domovů se stávají noclehárny

Z našich domovů se stávají noclehárny a luxusní místa pro ty nejskvělejší technické vymoženosti, které opečováváme, až do chvíle, než přijde na trh „lepší, novější“ model.

A tak to vypadá v našich vztazích. Objevil se nový model, musím ho mít, abych se udržela v konvencích nové doby.

Objímající a teplý prostor tak, jak na něj vzpomínáme 

Domácnost zaplní další kus něčeho, já už méně a méně chci být v tom bytě, který se ani náznakem nepodobá tomu, co měla babička – objímající a teplý prostor, který nás vítal svou vlídností a vůní, na kterou vzpomínáme dodnes.

To stejné se děje mezi lidmi. Nenasloucháme – jdeme se poradit s někým jiným a pokritizujeme „starý model“ a kámoš od vedle jen řekne: „Pořiď si nový“. A my jdeme. Místo abychom objevili další a další funkce,  které jsme nikdy nepoužili a ani nevíme, že by tam mohly být (statistiky říkají, že své chytré telefony umíme používat na 5-10%). Vyměníme to za hezčí obal, ale naše schopnost objevení všeho, co nám nabízí, zůstává stejná.

Kam se ztratila úcta a respekt?

Kdysi jsme měli k věcem i lidem úctu. Táta i dědeček vždy našli, co  ještě je možné objevit a babičce ukázali novinku. Kde jsme to ztratili? Kde to zamrzlo?

Domove – pomoz nám

Doba ledu se na nás řítí odevšad. A proto zkusme uvnitř našich domovů najít světlo a teplo na roztopení ledu v našem oku, který proměnil v led i naše srdce.

Ano domovů, ne prostor, kde platíme nájem a nechce se nám tam jít, nebo tam jen hledáme útočiště před deštěm. Ukažme našim dětem, jak vypadá láska, ať se na to nemusí dívat jen v televizi, jako na historický film.

Proměňme svůj domov

Začněme proměňovat své domovy, aby nám ony pomohly udržet teplo v našich srdcích. Jsou velké, větší než my, a mohou stát v tomto úkolu s námi jako pevný bod, kde hoří oheň. I když v nás vyhasl, teplo v domově nám ho může pomoci zažehnout. Jsou jako malá Gerda, která neztratila naději a lásku ke Kaiovi. A její síla pomohla roztopit led v jeho srdci.

Jak?

Jak udělat z kovové nevlídné domácnosti takovou malou Gerdu, která zapaluje ohně v srdcích svých nejbližších?

I k tomu máme několik tisíc let nástroj. Feng Shui – nauku našich předků. Proto nevyhazujme z našich životů to, co se zdá, že nefunguje. Udělejme nejdřív vše pro objevení proč, zkusme to opravit. Možná to jen „upgradnemena novou, lepší úroveň. 

Komentáře

Back To Top