Příběh našich studentů z akademie – změna u mé kamarádky.

Příběh o sbírkách mého otce a mojí mamince jsem už popisovala Zuzance a je součástí knížky, tak se nebudu opakovat.

Uvedu příběh mojí kamarádky Dáši.
Od té doby, co mi do života vstoupilo Feng Shui, trousím mezi kamarádkami různé poznámky, když si stěžují na peníze, na partnera, na děti. Nutno říct, že jim nic nevnucuji a jen čekám, kdy se něco „stane“.
Moje kamarádka Dáša je „sběratel“. Vždycky má rovnou několik triček stejného druhu, několik lahviček oblíbeného parfému apod. Díky tomu se v jejím bytě dá pohybovat jen stěží a neustále odněkud něco padá. No ale všechno se může hodit….
Loni v létě byla pár dní u mě na návštěvě a na stolku jsem měla položenou Zuzčinu knížku o Feng Shui. Dášu čekala dlouhá cesta domů do Prahy a hledala něco do autobusu na čtení. Knížku jsem jí darovala a po předchozích zkušenostech čekala, že ji opět prolítne a odloží. Následovala nadšená sms a příslib, že začne…
Asi za měsíc jsem jela já k ní a na předchozí nadšenou sms jsem zapomněla. Po otevření dveří jsem viděla spoustu tašek a krabic a nejdřív jsem myslela, že bude malovat. Za chvíli přišly další kamarádky a Dáša spustila „burzu“ oblečení. V těch krabicích byly samé svetříky, šatičky, šátečky, a protože Dáša za posledních pár let velmi výrazně přibrala, jen ležely ve skříních a čekaly…
Do Prahy jezdím jen nalehko, ale odjížděla jsem s velkým kufrem, který mi Dáša půjčila. Ostatní na tom byly podobně a co jsme nechtěly, skončilo na charitě. Pár dní před mým výletem do Prahy jsem třídila šatník a byl poloprázdný…..už jsem věděla proč.
Dáše jsem v jejím bytě ukázala oblast bohatství – úplně zaskládanou krabicemi z minulého podnikání a taky oblast vztahů s jednou postelí a hromadou knížek a kočkou….
Pokračuje dál, velmi pomalu, ale myšlenky získané z knížky se u ní už zahnízdily:). V jejím bytě je pořád dost plno, ale už řeší novou práci.
Lidka

Komentáře

Back To Top