Příběhy našich studentů z Akademie – Prostor a lidé.

V čem vnímám Adam Feng Shui jako výjimečné a pokračovaní Moje zkušenost s Feng Shui 2 aneb Prostor a lidé

Od počátku jsem Feng Shui vnímala jako aktivní změnu. Změnu okolního prostoru, pomocí uspořádání, tvarů a barev, které na nás působí a ovlivňují náš život.

Postupně jsem však začala chápat a žasnout nad tím, že je zde ještě celá řada dalších souvislostí.

Největší překvapení mi tedy způsobilo, jak velký důraz se klade na to, že my sami jsme součástí tohoto prostoru a jak je důležité to zohlednit.

Z toho, co jsem dříve o Feng Shui četla či slyšela, jsem to nikdy takto zřetelně nepochopila a tohle je pro mne na studiu Feng Shui Academy Zuzany Adam právě to naprosto jedinečné.

Dalo by se říci, že pravidla Feng Shui májí jasný základ – kde je jaká oblast, jaký prvek do ní patří a jaké tvary, barvy a materiály se k němu váží. Ve chvíli, kdy však přihlédneme k tomu, že v daném bytě, či domě, žijí lidé, rodiny, které mají třeba jako u nás, pět členů, dostává vše ještě úplně jiný rozměr.

Pochopila jsem, že dům, či byt sice může být postaven a zařízen podle Feng Shui a přesto to nemusí fungovat, protože celý celek dostane smysl až ve chvíli, kdy zohledníme ještě energie všech, kdo tam žijí.

Do chvíle tohoto prozření jsem si myslela, že jsme dosáhli v našem domě uspokojivého řešení. Díky všem dalším informacím z lekcí Feng Shui Academy, mi bylo jasné, že jsme jen na samém začátku .

Zase jsem náš dům viděla úplně v jiném světle. A po nějakém tom přemýšlení a porovnávání našich osobních čísel a energií, následovaly v domě další docela velké změny.

Opět se stěhovala ložnice a měnila se za dětský pokoj. Důvod? Problém s dodržováním pravidel a dohod, nepořádek a neschopnost udržet řád mne navedlo na to, že mnohem lépe by se mí synkové cítili trvale v zóně dětí a pomocníků. Stejně si k nám do těchto míst, které byli v ložnici, chodili hrát. Navíc se nabízela výhoda, že ložnice se tak ocitne ve vztazích, kam přirozeně patří.

A když stěhovat, tak i malovat.

Se všemi doma, jsem si popovídala o barvách a nabízela varianty. Každý se mohl sám nakonec vyjádřit a vybrat.

A tak vzniklo několik příběhů.

KOVový syn, v jehož pokoji byly původně jen bílé stěny, bílé skříně a dřevěné doplňky, si pro oživení vybral příjemně zelenkavou barvu na jednu stěnu za hlavou postele. Doladili jsem umístění postele a pracovního stolu. A výsledek? Nemusím ho už nutit na tréningy. Chodí sám a s nadšením. Sám se rozhodl pro přijímačky na šestileté gymnázium a připravuje se na ně samostatně. Asi každá maminka ví, jaká je to velká úleva, když dítě nemusíte do ničeho popostrkovat a nutit.

A protože zelená stěna je u něj v zároveň v zóně bohatství, úspěšně a rychle sám prodal v S-bazaru pár věcí, které jsme vytřídili jako nepoužívané.

A další dva kluci?

Starší DŘEVO a mladší KOV? Jsou spokojení se světle modrém pokojíku, který si vybrali.

Živé DŘEVO, mnohem lépe respektuje řád, udržuje lépe pořádek a projevilo se i zlepšení ve škole. Ale co mne těší ještě víc, že oba kluci si teď krásně hrají a našli si k sobě cestu a společnou řeč. Menší, nechce kolikrát svého spolubydlícího ani pustit do školy.

Přispěly k tomu prvky vody doplněné do pokojíku, které propojily jejich energie?

Kromě kovu a vody, jsou v pokojíku, ale i ohnivé doplňky, aby se nám voda neodplavila radost. A tu má samozřejmě, z toho všeho, největší maminka.

Možná i proto, že v posledních letech jsem moc radosti necítila. Přestože jsem ze všech sil bojovala s okolnostmi, které se mi v životě dály a snažila je změnit k dobrému, deprese a únava pro mne nebyla neznámá slova.

Jednou mi na to vše, co se kolem mne dělo, kdosi řekl: „Česká žena a švédská ocel vydrží všechno.“

Nejsem si jistá. Každý máme své zdroje, své dno a bod zlomu.

Pomalu jsem cítila, že jestli se něco nezmění, tak to nedopadne úplně dobře. S tím, co teď řeknu nemusí souhlasit každý, ale díky Feng Shui a času, který plynul a novým věcem, které se mi opravdu děly, jsem se uzdravovala a nabírala zase sílu.

Tak se stalo, že jsem poprvé spala v červeno-bílé ložnici – kombinaci zvolil intuitivně partner a já jsem souhlasila. Proč ne? Podle Feng Shui to nebylo nic proti ničemu. Červená stěna za hlavou postele mne nijak nedráždila a navíc byla v oblasti dosažení. Jelikož já jsem OHEŇ a partner je ZEMĚ, barva byla v pořádku, i když šlo možná o dost intenzivní změnu, z klidné pomněnkové. Doplnila jsem ještě čtvercové prvky země, keramiku a i nějaké hnědé textilie, abychom propojili s ohnivou červenou dřevěný a bílý nábytek. Výsledek nevypadal zle. První dny jsem však zapochybovala, zda ta červená, přeci jen není příliš. Cítila jsem tlak v hlavě, ne bolest, jen takový nepříjemný tlak a vyskakovala ráno až příliš čile z postele. Za pár dní to přešlo a teď se cítím: „normálně“. A cítit se normálně, je pro mne dar.

Ten, kdo nezažil dlouhodobou únavu, možná teď úplně neví jaké to je, ale věřte, že je opravdu rozdíl fungovat ve všech rolích a být unavená a nervózní a nebo fungovat a cítit se „normálně“. Už jsem si skoro nepamatovala, jaké to je! Bylo to už hodně, hodně dávno co jsem se tak cítila…

Uklidnila jsem se. Možná mi pomohla hnědá barva v oblasti moudrosti, která nechala krásně vystoupit naší světlé kuchyňské lince. Nakonec i obývák dostal své nové barvy a všichni naši přátelé potvrdili, že to vnímají mnohem lépe, než původní bílé stěny.

Partner, který žije se mnou a s klukama od té doby co jsem se rozvedla, říká, že se po tom všem malování cítí „víc doma“. Je spíše zemitý introvert, ale přeci jen se mi teď zdá živější a komunikativnější. Začal běhat a chodit do posilovny – což beru jako změnu k dobrému spokojenému aktivnímu životu.

Je změn málo nebo moc? Dály by se, kdybychom nás nenavádělo Feng shui?

Ať je to jakkoli, jsme tu doma za ně rádi, ničemu a nikomu neubližují. Vše co se nám v průběhu života s Feng Shui přihodilo, nám jen prospělo.

Napsala jsem o malování a o tom jak jsme vybírali barvy. Ale nešlo by, abychom nepostupovali krok za krokem a nedělali každodenní malé změny. Někdy se povedou a někdy méně. Dnes mám ve Feng Shui deníku zapsáno: Zavěsili jsme v předsíni obrázek plachetnice. A s radostí se těším, jaké nové příležitosti k nám připlují.

Pokud bych se ještě někdy v životě ocitla v situaci volit bydlení, či vybírat pozemek, nebo dokonce stavět dům, určitě bych využila možnosti naslouchat Feng Shui už při výběru místa a při dalších krocích a plánování.

Měla jsem sice v minulosti také jakési povědomí z knížek, ale samotné se mi nikdy nepodařilo vše dostatečně pochopit a propojit nesčetné souvislosti. Teprve teď se začínají informace pomalu spojovat a to si uvědomuji, kolik toho ještě nevím.

Za to, že máme příležitost se právě tohle ve Feng Shui Academy se Zuzanou Adam a jejím teamem naučit, jsem moc ráda. Chci jít touhle cestou pomalu dál, protože vím, že lépe se žije s úsměvem a radostí, než se slzami a únavou.

Vaše Eva

Komentáře

Back To Top