Mezidobí země pro náš vnitřní klid – jak mohu „vyléčit“ únavu? – vyber si z následujících tipů

 Nový rok začal a na nás čeká jedno ze čtyř důležitých období roku. Toto mezidobí země můžeme využít pro návrat do svého středu. A právě lednové mezidobí země je tím nejdůležitějším, nebo nám je schopné dodat až 80% toho, co nám jednotlivá mezidobí v průběhu roku jsou schopny pomoct.

Má tu největší sílu doplnit energii ledvinám, pokud tomu budeme věnovat pozornost a péči. Vrátit nás do našeho pevného středu.

Zní to asi trochu divně, ale je to ta nejdůležitější věc našeho života.

Nejdůležitější je být v harmonii, být svým středem, být sám sebou. Protože odsud pramení vaše vnitřní síla, vaše emoce, vaše schopnost snít a mít vize, váš sexappeal. Tam je pramen toho, jestli zaujmete zákazníky, postoupíte v práci na vyšší pozici, najdete si partnera nebo budete jednoduše vnitřně spokojení a usměvaví.

Návrat do svého středu.

To, co se po nás chce právě teď v lednu – v mezidobí země.

A nejenom v lednu, ale každý den. Vyrazit na průzkum, zdolat nové, nabít si držtičku, objevit svět a pokaždé se navrátit domů, do svého středu, abychom vše zpracovali, zařadili do života, nebo vyhodili. A posunuli se o krok vpřed.

Děláte to? Nebo rozervaní se snažíte začít jinak, pokračovat v cestě k úspěchu nebo dokončovat? Takto jsme se to ve víru společnosti naučili. Ale stojí to zbytečně moc sil.

Zkuste to pár dní. Každý den se vrátit “domů” do svého středu. Nabrat sílu, pokračovat dál.

 

Co vlastně lednové mezidobí pro nás přinese?

Lednové mezidobí země, které je jinové, je zde proto, že je potřebné připravit hmotu na to, aby byla schopna přijmout semínko a nechala ho vzklíčit. Je to poslední měsíc roku (dle Číny) a říká se, že nezáleží na kvalitě semínka, ale na kvalitě půdy, do které se zaseje. A to je našim úkolem jak v našem těle, tak v našem životě. A tyto dvě věci jsou plně spojené.

V lednovém mezidobí máme vládce měsíce Buvola, který má svůj čas a prostor a věnuje se spíše uvnitřnění. Stejně tak bychom se měli chovat i my.

Jídlo doporučíme v lednu spíše tučné – živočišné tuky. Doporučujeme dlouhou polévku opravdu na každý den.

Základem, co můžeme řešit v  mezidobí jsou únavové problémy a celková harmonizace těla doplněním základní energie, která již dále startuje samoléčení těla. Například – alergie, autoimunitní nemoci, epilepsie, únava (vyhoření) atd. Protože jednoduše u nemocných lidí dochází k poklesu energie a právě jejím doplněním se začíná uzdravování.

A pokud použijeme cokoliv z doporučených cest pro harmonizaci v mezidobí země a okamžitě pak navážeme jakoukoliv terapii (po ukončení mezidobí), tak vše bude mít daleko silnější působení.

Co doporučujeme v mezidobí země?

Pravidelně nejlépe denně dlouhou polévku ( recept v programu čas pro duši), Aloe Vera pro doplnění základní energie.

Ze směsí Tradiční čínské medicíny mohu doporučit – 181 – Zdroj Yin – užívat 3-4 týdny.

Skvělým pomocníkem a harmonizátorem pro mezidobí země mohou být esenciální oleje.

Pro práci s harmonizací energie mezidobí země bych doporučila tyto éterické oleje. (odkazy na čisté esence máte u každého olejíčku)

EARTH – směs EO odpovídající elementu země – harmonizuje element země v nás a našem prostředí, tak abychom naplno využiti možností mezidobí země – tuto esenci právě v mezidobí miluju 🙂

BENZION – EO – jako teplá deka na naši psychiku, vhodná přesně tam kde cítíme nedostatek lásky nebo citový zmatek. Pomáhá nám propojit se se sebou samým, otevře cestu k pochopení vnitřního já. Pomáhá očistit naše myšlenky a osvobozuje nás, zjemní naší mysl, uzemní naše vědomí. Při letargii povzbudí naší životní sílu.

SMIL – EO – dostane nás k nejhlubším negativním emocím a pomůže nám je rozpustit, uvolnit a odblokovat. Ukotví nás v realitě tohoto světa, tak abychom pevně stáli na zemi. Poléčí psychické zranění a pomůže s energetickou očistou těla i mysli. Zahojí a očistí naší minulost,

Použití:
2-3 kapky do difuzéru
1 kapka na zapěstí a čichat
do roll onu – 3-5 kapek do nosného oleje cca 5ml a natřít – zapěstí, slezina, … podle intuice

A současně můžete využít dárku ode mne k nákupu esencí nebo směsí TČM slevový kód až 15% na první objednávku – AFAMFIC5MFZJ

Pokud potřebujete poradit, vybrat na míru pro vás cestu pro harmonizaci v lednovém mezidobí země –  jsme tu pro vás

Rezervujte si termín konzultace zdarma ZDE.

 

A v tomto lednu jsme vyhlásili i pravidelnou výzvu osvoboďte se s Feng Shui, ke které se můžete připojit na našich sociálních sítích. Podívejme se,  co nás brzdí, co s odcházejícím ročním obdobím již patří minulosti, abychom mohli přitáhnout to, co patří budoucnosti.

A protože jsem předcházející mezidobí spíš věnovala jednou sobě a svému zdraví, jednou prostoru.

Je čas v lednu si nevybírat, ale jednoduše se zaměřit na obojí – prostor i sebe sama. Naše tělo potřebuje nabrat energii a doplnit vše, co jsme v průbehu roku spotřebovali a  prostor je jednoduše náš skvělý parťák. Jen občas může být náš prostor unavený. A my jsme jediní, kdo ho může opět postavit na nohy. Oživit ho esencemi, dodat mu nový nádech všeho, co si chceme do budoucnosti přitáhnout.

Už se moc těším, již tuto sobotu se energie ročních období změní. Zkuste tuto proměnu vnímat a budu ráda, když mi napíšete, jak to vnímáte vy.

S láskou do krásných nových dní

Zuzka

Komentáře

Back To Top