Nemoc, prostor, emoce a psychika

V posledních dnech se nám již objevilo jaro a slunce dobíjí naše baterky, které po několika zimních měsících blikají výstrahou. Hned jak přišly první paprsky, tak jsme asi všichni otočili své tváře k této blahodárné a nabíjející energii.

I my doma s mým mužem jsme najednou strávili o mnoho víc času na terase, vyhřívali se a já se přistihla, jak si hledám činnosti, abych místo u počítače seděla na slunci. Taková úprava nehtů (co nesnáším) najednou proběhla s radostí a úsměvem.

Cítíte změnu, když zajde slunce?

A o to víc jsme cítili tu proměnu, když se objevil opět chladný den a pod mrakem. Měli jste to stejně?

Nejenom já, ale i mí klienti se v posledních dnech objevují s rýmičkami, kašlíkem a to jsou ty nejmenší „diagnózy“. A já přemýšlím dokola, jak nás všechny upozornit, že to, co vidíme, je už jenom stav, který jsme měli řešit dávno. Že daleko menší náznaky jsme již dostali, ale poctivě přehlídli. Ať už v závalu „důležitých“ povinností, nebo s přivřenýma očima, že toto teď opravdu řešit nechci.

Ale ono nás to doběhne. A najednou je tu nemoc, která se přehlídnout nedá. Položí nás do postele nebo nás začne posouvat od jednoho doktora k druhému. Nutí nás zastavit se a vyřešit.

Co neprožiješ  – nevíš

Jsem ten typ „studenta“, který jednoduše potřebuje vše prožít (netrvám na tom, Vesmíre) a pak…. Takže jsem to mívala stejně (a také mívám). Přehlížení znamení, náznaků a až…

Jeden můj učitel říkával – co neprožiješ, nevíš. Proto dnes můj život nese mnoho příkladů a souvislostí.

Můj příběh

Když jsem skončila gymnázium a zůstala sama bez mámy, natolik jsem hrdinsky držela svůj život a chtěla jít dál, bez bolesti a uvědomování si, jak jinak teď můj život bude vypadat, že jsem si “ vyrobila“ obrovský exémem na celém těle. Nesnesitelný stav, který mi nedovolil ráno vstát a bez olejové koupele by mi popraskala celá kůže. Nezabíralo nic, až jednoho dne uvědomění, že budu muset asi začít pátrat v sobě.

Exém může znamenat narušené hranice v našem životě, nebo neochotu přijmout pravidla žití. Úpěnlivý boj za něco.

Proč boj? Nebo obrana?

A já bojovala někde hluboko v sobě. Nespravedlnost, proč právě já, proč tak brzo a mnoho dalších věcí bych sem mohla napsat. V den, když jsem začala pracovat ne na nápravě kůže, ale na zpracování všech těchto emocí, se můj zdravotní stav začal měnit. Až jsem mohla v klidu v létě nosit letní oblečení, bez toho, abych se styděla za stav své kůže.

V té době jsem ještě o Feng Shui a prostoru nevěděla nic. Dnes bych k práci s emocemi přidala práci s prostorem. Vše by šlo rychleji a já bych na to nebyla sama. Prostor by mi byl parťákem, který by mne dokázal hodně podržet.

Dnes již mi prostor pomáhá.

Od chvíle, co s Feng Shui pracuji, mám najednou daleko víc možností a prostředků na řešení zdraví. Toho, co máme opravdu nejvzácnejší. A jak řekla moje kamarádka – 1000x můžeme slyšet, že zdraví je to nejvíc, dokud neulehneme do postele a opravdu se nemůžeme hýbat, tak to nepochopíme.

Přeji si, abychom to pochopili daleko dříve, abychom nemuseli zažívat takovéto fatální situace, které nám pomohou změnit život.

Ale jak najít, co je za kterým projevem našeho těla?

Učení Ham Yu, jehož je Feng Shui součástí, nám pomáhá svými návody. Všechny projevy tohoto světa jsou přeložitelné do jednotlivých Gua (životních oblastí v prostoru). A tak jak jsem popsala výše, můžeme se začít ptát sami sebe. A nejenom to, danou oblast můžeme i posílit v bytě, kanceláři – jednoduše tam, kde potřebujeme.

Někdy (tedy asi spíš téměř vždy) má člověk sám problém se podívat do sebe a říct si pravdu. Nejsem v tom žádná výjimka. A i toto byl jeden z důvodů, proč vznikly karty Sám Sobě Mistrem.

Nechci vidět sama – tak se zeptám a Vesmír mi odpoví. Vy, kdo karty používáte, víte, že někdy opravdu takovou odpověď snad raději ani nechcete, protože tne do živého. Ale i otevřená rána, která se rychle vyčistí, se místo hnisání zaceluje. Stejně tak je to i s problémem, emocí, kterou začneme řešit, otevřené hned a nedržíme to pod pokličkou a děláme, že tam není. Pak vyhnisá a….. asi víme všichni, jak to vypadá.

Tělo jako důkaz 

Teď malá vsuvka pro naše certifikované studenty Feng Shui Academy – vše potvrzeno v metodikách, co jste se naučili.

Astrotyp a 4. linie – síla emocí, energie sezony, v které jsme se narodili. Ta je jangovým představitelem v jinové sféře. Zde se formují naše emoce, které mají vliv i na fyzické proměny našeho těla.

Proč?

Jedná se o jangový aspekt našeho bytí a emoce dokáže pracovat s čirou hmotou. Jedna každá emoce má obrovské množství vztahů na fyzickou hmotu. (viz fotografie krystalů vody s různými emocemi do ní vkládaných).

V hexagramu je toto 3. linie, která je 1. linií digramu člověka. Tedy jin člověka a to je naše fyzické tělo.

 

A v metodě 6 rozhraní je 3. rozhraním pokoj – tedy nejbližší prostor kolem nás. Je to první rozhraní prostoru, které se dostává s námi do styku

A proto je tu přímá úměra – fyzické tělo – zdraví – emoce – prostor. A je na nás, jaké možnosti ovlivňování využijeme.

A byt je naše velké tělo 🙂

Nemoc je jenom projevená disharmonie ve fyzickém světě.

 

Když odstraníme tuto disharmonii, není důvod, aby fyzický projev pokračoval. Proto je nejdůležitější se ptát sami sebe, svého učitele, terapeuta nebo karet. A upřímně hledat odpovědi. A skvělé je, pokud si necháte pomoct prostorem. Je sice pomalý, ale jeho účinek je silný a trvalý.

Najděte odvahu a nenechte se unést na vlně „jarní“ únavy. Nemusí tu být, pokud se vy sami rozhodnete jinak. 

Zuzana

Komentáře

Back To Top