JAK SE NE/STĚHOVAT

Nejčastější hláškou poslední doby bylo: Tedˇ ne, my se stěhujeme…Omluva zrušené hodiny – lektorka se stěhuje… je tu vlastně někdo, kdo se v poslední době nestěhoval, nebo se na to právě nechystá? Dokonce i já – když ne byt, aspoň práci jsem si přestěhovala J

Co se to tu děje? Že by se daly věci do pohybu?

Naši předkové prý říkali, že prý lepší jednou vyhořet, než se dvakrát stěhovat. A proč vlastně? Obraz spáleniště není moc příjemný, ale když si představím ty rance a truhlice, které je potřeba s nábytkem naložit na vůz a trmácet se do jiné vsi…brrr. Tohle dnes hravě zvládne stěhovací firma…ale nábytek není to nejhorší! To nejtěžší je uvědomit si, co si od nového bydliště slibujeme, co nám má přinést, v čem nás má nový prostor podpořit? Hledáme dům pro velkou rodinu, nebo klidné hnízdečko pro zasloužený odpočinek? Chceme tam odpočívat, věnovat se svým koníčkům, nebo tvořit nové projekty v domácí kanceláři? Co všechno má být v našem novém životě? Toto jsou otázky pro všechny členy nového obydlí a měly by být jasné ještě před začátkem výběru.

Samotný výběr lokality/bytu je nejen o dopravní dostupnosti, blízké škole atd., ale hlavně o tom, JAK se nám tam bude žít, JAK nás nové místo bude podporovat. Tady samozřejmě budeme spoléhat nejen na naši intuici, ale vše zkonzultujeme se zkušeným poradcem FS, který si určitě všimne věcí, jež by nám časem mohly přitáhnout do života to, co rozhodně nechceme.

Dobré místo totiž na první pohled vůbec nemusí vypadat ideálně. Není tam po ruce to i ono…možná tam chybí něco pro naše pohodlí – ale dobré místo nám pomůže přitáhnout nové příležitosti, nastrčí nám do cesty ty správné lidi atd.

A jak se tedy správně přestěhovat?

Ideální stav je, pokud se můžeme /nebo pokud to dokážeme/ přestěhovat se s kufříkem osobních věcí a dokladů. V každém případě se snažíme stěhovat minimum věcí. Uvědomme si, že začínáme nový život!! Opravdu si do toho nového chceme přenést úplně všechno z toho předchozího? Mojí největší chybou bylo kdysi stěhování z garsonky do velkého bytu…všechno tedˇ mělo konečně svoje místo, svůj prostor – staré věci zcela zaplnily nové prostory… a už nezbyl prostor na nové lidi, nové příležitosti…stálo mě to pak roky života, než jsem se z toho doslova „vyhrabala“.

Takže dobře zvažte, jaké věci chcete mít s sebou v novém životě. Rozhodně nezabalit nic nefunkčního, rozbitého, co se bude někdy hodit…ani to, co už jednou sice dobře posloužilo, ale tedˇ už to leží ve skříni léta jen ze soucitu. A přimějte všechny členy rodiny, aby si i oni vytřídili své věci a stěhovali pouze to, co budou opravdu potřebovat, co jim bude sloužit a co jim dělá radost!

Toto je ideální příležitost zbavit se různých nevhodných dárků J Při stěhování se mohou „nechtěně“ rozbít, občas se i něco může ztratit… Všechny věci nemusí nutně končit v popelnici – prodejte je na internetových bazarech, věnujte je charitě- mohou udělat ještě spoustu práce i radosti.

A pokud nás stěhování teprve čeká – až někdy? Tedˇ prostě někde žijeme a nechce se nám zabývat starým bytem, že si hezky podle feng shui zařídíme až ten nový? To ne, žijeme tedˇ! Udělejme tedy pro náš současný příbytek maximum! Jde to i bez velkých investic. Zdokonalme ho, vyčistěme ho, vyšperkujme si ho – a o to lepší bude pak i naše nové místo k bydlení J

Pro mě bylo dříve stěhování postrachem, hrůzou – dnes ho vnímám jako báječnou příležitost ukončit jednu životní etapu a začít novou! Pokud tedy máte pocit, že se ve vašem životě nic nehýbe a máte možnost se přestěhovat, udělejte to! Může to přinést velký posun v osobním vývoji J

Přeji vám mnoho štěstí ve vašich nových příbytcích!

      

Komentáře

Back To Top