„Chci ještě spát! Jsem moc unavená!“

Stává se vám to také? Jste unavení a vyčerpaní jako byste složili metrák uhlí? A to i přesto, že jdete večer spát poměrně brzy, i tak se ráno budíte s pocitem jako po přejetí parním válcem? Každá buňka vašeho těla volá: „Chci ještě spát! Jsem moc unavená!“ Jako před nedávnem jedna má zákaznice, která si přišla ke mně pro bylinky. Na stole viděla karty a knihu Zuzanky, křišťály, olibanum i achátové plátky a chtěla vědět, k čemu to slouží. A tak jsme se zapovídaly, tyto věci neznala a bylo vidět, že ji to moc zajímá.

Vyprávěla jsem jí, že byt je v podstatě náš pomocník, díky kterému nám Vesmír plní naše přání. A že díky tomu, že si v něm uklidíme, věci uspořádáme, roztřídíme a uložíme na své místo se změní spousta věcí v našem životě. Pomocí prostoru můžeme zapracovat na našich vztazích, hojnosti, příležitostech, ale také zmírnit naši únavu a posílit zdraví.

Z paní vylezlo, že má docela útulný byt, ale má pocit, že se v něm poslední dobou dusí a nerada se do něj vrací, protože se v něm tak nějak necítí dobře. Před časem vymalovala, ale ani to nebylo tak nějak ono. Ani kamarádky už tak často nechodily na kafíčko a cítila se tak trochu osaměle.

Protože ji zaujalo to, o čem jsme si povídaly, poprosila mě o radu, jak docílit harmonie, aby se zase ve svém bytě cítila dobře.

Položila jsem jí pár otázek a zjistila jsem, že se paní docela nerada zbavuje věcí, že má doma spoustu porcelánu a keramiky po rodičích, oblečení z doby snad před 20 lety a spoustu dárečků a věcí od lidí, kteří už z jejího života zmizeli.

Doporučila jsem jí udělat v první chvíli několik kroků, aby se její byt zbavil negativní ustrnulé energie.

Největší energetickou zátěží v jejím bytě bylo právě oblečení, staré boty, dárky a porcelán. Odcházela tedy s tím, že toto doma projde, roztřídí a pokusí se s těmi věcmi něco udělat.

hrnky

Přišla asi za 14 dní s tím, že ani netušila, kolik že toho doma má. Probrala skříně, věci zachovalé, ale takové, které už dlouho neměla na sobě, darovala, ostatní oblečení a obuv spolkl kontejner. Probrala hrnečky, talířky, cukřenky a zjistila, že tomu chybělo oušku, ten či onen byl nakřáplý, a protože ode mne věděla, že takového nádobí je dobré se co nejdříve zbavit, spoustu toho vyhodila, nechala si jen pár pěkných kousků jako památku na rodiče. Něco se jí dokonce podařilo prodat. Měla velikou radost, skříně byly najednou volné a vzdušné, komora uklizená, věci srovnané. Do svého bytu se najednou vracela moc ráda. Ráno se už neprobouzela tak unavená a to považovala za největší přínos. Věděla, že je před ní ještě spousta dalších úkolů. Krabice s fotografiemi, kuchyňské nádobí, knihy a krabice s dětskými výtvory a také sklep. Ano! I sklep má vliv na náš život.

knihy

Odcházela ode mne vybavena dalšími radami, jak přivést do bytu energii, jak ji v bytě vyčistit, koupila si olibanum, křišťály i achátové plátky a já jsem zvědavá, kdy ji zase uvidím.

Víte, co se říká o starých, nepotřebných a nepoužívaných věcech? Že hromadí energii, která stagnuje, netočí se, neproudí. A také, abychom do svého života přilákali nové příležitosti, nové přátelé, nové věci, je potřeba jim udělat místo.

Odstranit staré a uvolnit místo novému.

Co říkáte? Že se právě teď jdete se podívat do svých skříní, komor a šuplíků?

Tak to mám radost. 😉

Renáta

Komentáře

Back To Top