Aprílový příběh s dobrým koncem

1.dubna procházím s majitelem krásného květinářství novou provozovnu, abychom rozklíčili příčinu problémů se zaměstnanci. Samozřejmě přišla řeč i na druhý obchůdek, kde vše funguje perfektně. Oba dobře víme, že se to nestalo SAMO, je za tím podrobný Feng Shui rozbor a spousta práce.

Můj klient se najednou zarazí a začne mi vyprávět příběh. Minulý měsíc tam prý najednou spadl obrat téměř na nulu. Začal se vyptávat prodavaček, co se stalo, ale ničeho si prý nevšimly. Když už třetí den byla kasa prázdná, začal „rázný pohovor“.

„Holky, něco se tu změnit muselo. Tohle není samo sebou! Co jste tu udělaly jinak?“

Společně prošli veškeré aktivity za poslední dny před propadem, ale nic z toho nesměřovalo k ohrožení financí. Pravidelné dodávky kvetoucích jarních kytek přece působí naopak!

Druhý den ráno jedna z prodavaček jen tak podotkla, že ještě s kolegyní přestěhovaly ty velký Zamiokulkase. Stejně už se na tu vysokou skříň nemohly vejít. A protože jí to vrtalo hlavou, podívala se do knížky, kterou jí šéf věnoval. Podle ní je to v oblasti bohatství, tak jestli tohle nevadí.

Šéf jen nadskočil: „ No to víš, že vadí!! A co jste daly místo těch kytek? “

„Ty nový vázy, jinam se nevejdou, jsou vysoký.“

 

Prázdné vázy bohatství nedonesou

Ano, nádherné, skleněné, dekorativní vázy, do kterých si každý naaranžuje své oblíbené dekorace. Tady zůstaly nenaplněny, pouze odloženy. A jejich průhlednými stěnami propadla do prázdna i několikadenní tržba. Uff, ještě že to bylo jen pár dní…. Do oblasti bohatství se okamžitě vrátily nádherně vzrostlé květiny a prázdné vázy putovaly pryč. A obrat z prodeje? Následující den vyskočil na svoji obvyklou úroveň.

 

Učí nás to Zuzka dobře 🙂

Když před lety Zuzka Adam rozbíhala svůj nový projekt, první on-line školu Feng Shui, napsala tam kromě jiného, že se lidé budou učit tak, aby na každé posunutí vázy nepotřebovali konzultanta. Tento příběh je další dokladem toho, že se tak děje.

Tento klient má informace z Feng Shui  zprostředkované, ale používá je v praxi. Proto ode mne dostal velikou pochvalu, že si sám a rychle poradil. Možná, kdyby situaci neřešil hned, už by si prodavačky vůbec nevzpomněly na všechny přesuny, které po závozu nového zboží udělaly, a všichni by zůstali bez výplaty.

Měla jsem radost, že si klient dovedl poradit sám a hned viděl, jak mu Feng Shui přineslo dobrý výsledek.

Komentáře

Back To Top