Tajemství bílých krabic

 

Když jsem objevila kouzlo bílých krabic, byla jsem nadšená. IKEA za rohem, široká nabídka krabic všech velikostí. Všechny nepohodlné věci začaly z bytu mizet jako jarní sníh. Spoustu drobností, které se mi nechtělo řešit, jsem odložila do bílých krabic a měla pocit, že je to vyřešeno.

 

 

Dobrý sluha, ale zlý pán

Dokonce jsem začala doporučovat bílé krabice ve velkém. Nevíte, co s nevyřízenými doklady? Zápisy z vleklého soudního jednání? Nevhodné dárky, které ještě nedokážete vyhodit? Prsten od babičky, která nám sice odkázala cennosti, ale její alkoholismus zničil vztahy v celé rodině? Romantické dopisy od bývalého partnera, uložené na památku?

Klid, bílá krabice to schová. Není se čeho bát, energeticky je to „uklizené“, dokud se nerozhodnu, kam s tím a co s tím.

A pak se to stalo. Navenek vše v pořádku, ale uvnitř divné tušení, že se něco děje. Neklid, nervozita. V práci se každou chvíli objeví nečekané překážky. Rodinné hádky nejsou nijak dramatické, jsou to spíš dohady, ale k optimistické náladě to rozhodně nepřispívá. Nechuť něco řešit, nechuť se hnout kupředu přechází plíživě do stavu: nejsem schopná dělat cokoliv. Nejsem schopná tvořit. Nejsem schopná žít….

 

Kde je zakopaný pes?

V bytě vše uklizeno, šuplíky vytříděné, sklep téměř zeje prázdnotou. Je tam jen pár bílých krabic. Ve skříni pod ramínky jsou také bílé krabice. V komodě tři malé bílé krabičky…ty jsou vlastně všude. ANO, všude jsou bílé krabice!!! Rozmnožily se jako ti trpaslíci 🙁  A všechny už několik let plné nepohodlných věcí.

 

Nezbylo než sebrat odvahu, odklopit bílá víka a poctivě dořešit, co jsem před pár lety někdy zbaběle, někdy v dobré víře schovala do ikeáckých úložných krabic. Padlo mnoho papírových kapesníků a mnoho sklenek červeného, než se odplavily všechny vzpomínky zasuté s věcmi v bílých krabicích.

 

Dnes mám krabic jen pár, přesně 4. Všechny mají cedulku s datem, kdy nejpozději krabici otevřu, znovu přerovnám, přehodnotím obsah, vytřídím, vyhodím.

 

A moje dnešní doporučení pro bílé krabice?

– zacházet s nimi jako s antibiotiky = velmi opatrně, cíleně

– používat pouze v odůvodněných případech, ideálně vůbec

– hlídat jejich množství a četnost použití

– pokud se vymknou kontrole, začnou ubližovat

 

 

PS: kdybyste potřebovali bílou krabici, dejte vědět, mám jich tu pár navíc 🙂

Komentáře

Back To Top