Z dopisů od studentů: Večeře s 5 prvky

Moje milá paní učitelko,

Ty víš, že moje Feng Shui příběhy píše život sám a ráda se o ně s ostatními dělím. V tomto období však sedím od rána do večera nad daňovými přiznáními a s bídou se stihnu najíst a vyspat. Vím, že za pár dní bude po všem, a pak se znovu ráda a naplno ponořím do Feng Shui praktikování a studování. Ale úkol zněl jasně, do konce měsíce poslat příběh ze života. Hmm… z prstu ho nevycucám, nebo že by?

Večeře s 5 prvky

Tuhle jsem seděla unaveně nad večeří a moje oči byly rády, že koukají na něco jiného než na obrazovku počítače. Quinoa, červená řepa, brokolice, mrkev… No teda, to je vlastně úžasné představení!

U mě vždycky všechno začíná vodou. Miluju ji v jakékoliv formě. A výživová poradkyně mi doporučila nepít v průběhu jídla, ale napít se chvíli před ním. Tak jo, na zdraví, vítej prvku vody v mé večeři 🙂

Pro rozhýbání svého těla, pro jeho zdravý růst, inspiraci, tvořivost a expanzi myšlení by to chtělo ještě trochu prvku dřeva. No tak pojď, má milá brokolice, tvoje zelená barva je úplně super!

Tak ráda už bych dokončila všechna přiznání, už aby to bylo za mnou.  Bože dej, ať mě neopustí radost z práce a humor a otevřenost i v tak náročném období. Ohni milý, díky, že jsi tu. Potřebuji tě teď asi nejvíc, protože tě vidím v podobě mé milé quinoy. A už koušu i do oranžové mrkve. A červené řepy. A taky dýně, té děkuji dvakrát, i za její trojúhelníkové tvary. (No jasně, i Micině, která vyskočila na můj klín. Ty seš taky ohýnek, to víš, že jo…)

A potřetí dýni děkuji za její zemskou výživu, abych vytrvala v náporu, kterým procházím. Za chvilky pro odpočinek, rozmyšlení si toho, co mám zrovna v hlavě, uvědomění si, co je teď důležité a co ne, protože teď víc, než kdy jindy, musím to nepodstatné vypouštět. Děkuji i žluté kukuřici. (A sladkému koláčku, který si dám později…)

S kovovou vidličkou na kulatém bílém talíři zdravím i prvek kov. Cením si Tvé podpory disciplíny, schopnosti komunikovat, cílevědomosti, schopnosti se prosadit i respektu k nekompromisním daňovým zákonům, ale chápej, při jídle si chci chvíli odpočinout. Takže Tvoje potraviny jsem tentokrát vynechala 🙂

Vodou to začalo a vodou to končí, aby mohl začít nový cyklus. Jemně slaná chuť zeleniny podporuje moji inteligenci, intuici i komunikaci takovým způsobem, aby byli všichni spokojeni a nezůstala po skončení období daňových přiznání mezi mnou, klienty a úřady ani jedna ostrá hrana.

Takže – jak jinak, než vodou – na zdraví! 

Milada

 

P.S. pro šťouraly: Nebojte, Micinu jsem nesežrala! 🙂

 

Komentáře

Back To Top