Víte, které zvuky lidskému tělu prospívají?

Zvuky v prostoru jsou všudypřítomné. Mnohé však neregistrujeme na vědomé úrovni. Přesto svým působením proměňují naši náladu, podporují nebo tlumí naši aktivitu či koncentraci. Mnohdy dokonce jsou jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují, jak rychle a kvalitně budeme mít hotovou svoji práci.

Zvuky naladí i podráždí

Dnes mě z poklidné práce vyrušil sršeň. Hodnou chvíli se pokoušel čelem prorazit skleněnou výplň. Vztekle a výrazně bzučel tónem, který rozčiloval a dráždil. Naštěstí kromě zvuků hmyzu existují i příjemnější možnosti, jak proměnit náladu v interiéru zvukem. Můžeme si vybrat takové tóny, které nás pohladí svým sametem, urovnávají naši náladu stejně jako babička, když nám v dětství pomalu a klidně česala vlasy.

Zvuky mohou léčit

Harmonické tóny jsou pro náš život přínosnější, než si vůbec dokážeme představit, protože dokážou proměnit místo kolem sebe i nás samotné, zklidnit naši psychiku, dokonce podpořit léčbu našich zranění.

Laděná zvonkohra

Laděné zvonkohry jsou poněkud opomíjeným přesto silným vibračním nástrojem. Dokáží vibračně vyčistit a rozšířit naše energetické pole. Vhodný zvuk způsobuje, že zdravé buňky se posilují a nemocné rychlým tempem regenerují. To samé platí i o prostoru.

Kromě zvonkoher s laděným zvukem do pěti základních tónů je na našem trhu k dostání celá škála jejich levnějších kolegyň. Mnohdy vypadají podobně, ale vydávají chaotický zvuk, který nemá harmonizační a léčebné účinky.

Místa smutku

Existují místa, která jako by pohlcovala naši vlastní energii, cítíme v nich sklíčenost, tíseň, není v nich žádný pohyb ani vitalita. Pročistit a přeladit je můžeme právě harmonickým zvukem. Kovové trubičky jemně rozvibrují stagnující energii, pročistí „vzduch“.

Vchodové dveře

Taková energetická sprcha skvěle funguje například u vchodových dveří. Ve chvíli, kdy člověk vstoupí do domu či bytu, zvonkohra se závanem vzduchového proudu jemně rozcinká, pročistí vstupující energii a zároveň přívětivě uvítá příchozího.

Chodby

Podle učení Feng Shui mohou být problematické dlouhé tmavé chodby. Energetický proud v nich buď není žádný, nebo zase spěchá stejně dravě jako rozbouřený potok při jarním tání k nejbližšímu oknu. Ideální je však rovnováha, plynulý nepřekotný pohyb, který nás povede jako po přívětivé pěšině s jemnými zatáčkami.

Při vycházce bývá stejně důležitý cíl i vyhlídka. To samé platí i u interiéru.  Je dobré mít na chodbě něco pěkného, co upoutá náš pohled, zbrzdí uspěchaný trysk našich kroků a rozvede proud životodárné síly do dalších místností. K tomu, aby se energie zpomalila, může pomoci umístění pěkných obrazů na stěny, rostlina v květináči, krásná komoda. Mnohdy však máme k dispozici tak omezený prostor, že se dá pouze pověsit od stropu zvonkohra. Ta i v maličké místnosti udělá hned několik prací. Pročistí přicházející energii, dodápříznivou rychlost a rozvede ji do dalších místností.

Aktivujte se záměrem oblasti BaGua

Kovové tóny laděné zvonkohry probouzejí radost a vitalitu. Skvěle se hodí pro posílení kreativity a podporu našich projektů do oblasti Dětí, pročistí a vyladí vztahy s našimi přáteli i spolupracovníky v oblasti Pomocníků, podpoří energii mužů. Výborně „vyladí“ interiér i v oblasti kariéry, kde dodá našim záměrům jasnost a živost.

Laděný nástroj – milý společník

Existují lidé, kteří se snaží vyhnout doplňkům, které vydávají nějaký zvuk. Tady platí jediné – VYZKOUŠET. Nejednou klienti hlásili, že zvuk laděné zvonkohry se stal v jejich domácnosti natolik populárním, že si i jeho dřívější odpůrci chodí jen tak cinknout  🙂 .

Mgr. Hana Kopecká – konzultant Adam Feng Shui

Komentáře

Back To Top