Příběhy našich studentů z Akademie – manželova pracovna.

Feng-shui se zabývám už od svých sedmnácti let, vždy jsem tímto učením byla nadšená, ale jeho praktikování mi šlo jen s obtížemi. Čím víc knih jsem četla, tím jsem byla zmatenější. Mám upřednostnit metodu BaGua nebo se řídit podle kompasu? Jak do toho zapasovat letící hvězdy? Jak to, že se mi doporučená „univerzálně dobrá“ místnost prostě nelíbí a už vůbec se v ní necítím dobře?

Když jsem tedy narazila na Feng Shui akademii Zuzky Adam, byla jsem skutečně nadšená.

Konečně mi do sebe vše začínalo zapadalo a dávat smysl. Jin a Jang, prvky, oblasti BaGua, to, že je třeba vše uzpůsobit dle potřeb konkrétního člověka, tedy že neexistuje jedno univerzální řešení, ale že kouzlo spočívá v tom, že pro každého je to správné řešení úplně jiné, to bylo přesně to, co jsem hledala a v knížkách nemohla najít.

Pustila jsem se do studia s vervou sobě vlastní a s ještě větší vervou jsem se pustila do doporučeného úklidu, čištění a následně zkoumání a harmonizování jednotlivých oblastí BaGua v našem domě. Záhy k nám přibyly dvě achátové zvonkohry, květiny s kulatými listy do oblasti Bohatství, fontánka do Kariéry a tak bych mohla pokračovat. Manžel mě zná, a tak se nedivil ani v situaci, když jsem po domku pobíhala s hořící japonskou tyčinkou a „čistila“ energii v rozích.

Manžel se rozhodl dělat pokusného králíka

Po cestě z jednoho z živých setkání, kdy jsem zase nadšeně popisovala, co nového kde vyzkouším, se mě můj drahý zeptal, jestli bych neudělala pokusného králíka z něj a nenavrhla mu nové uspořádání jeho kanceláře. Pracuje ve státní sféře a tam jsou jen velmi omezené možnosti toho, co je možné změnit, ale i tak jsem po této možnosti hbitě skočila.

Když se do něčeho pustím, tak pořádně, takže mě následující pondělí mohli manželovi kolegové vidět, jak v osmém měsíci těhotenství pobíhám se svinovacím metrem po kanceláři sem a tam, lezu na nábytek, otvírám skříně, vše poctivě měřím a následně rýsuji, počítám a vrtám se v hoře skript, zápisků a doporučení.

Celý další den jsem strávila nad návrhem nové kanceláře, z té staré postupně nezůstal „kámen na kameni“.

A to nejen na papíře, ale i doslova.

Začalo se vrzajícím prahem, z kterého mi vstávaly vlasy hrůzou, jen jsem jej viděla, pokračovalo se důkladným úklidem, kdy bylo nemilosrdně vyhozeno vše nepoužívané nebo poškozené, nábytek byl přestavěn tak, aby střed místnosti byl co nejvíce volný,  na okno jsem nalepila achátový plátek, z „Bohatství“ se odstranily účtenky, starý skomírající kaktus byl nahrazen africkou fialkou, kancelářská židle byla přemístěna do vládnoucí pozice a nakonec byla navržena výmalba, pořízena nová rohožka před dveře a zavěšeny obrazy – voda do oblasti Kariéry, krajina do Předků a manželovy medaile a diplomy do oblasti Dosažení.

I kdyby nic jiného, manžel se v kanceláři cítil opravdu dobře, tak byl s výsledkem mého experimentu moc spokojený.

Jaké však bylo (jeho) překvapení, když do tří týdnů dostal nabídku práce, na kterou čekal už pět let – a aby toho nebylo málo, dostal také dvě medaile. To vše do měsíce od přestavby kanceláře. On říká, že je to náhoda. Já vím, že je to díky Feng-shui :).

 

Petra Svědíková Vávrová

studentka Feng Shui Academy Profesional

Komentáře

Back To Top