Oslavy Nového Čínského roku – kovový Buvol začíná 12. února 2021

Jak jsme předpokládali, rok 2020 byl opravdu jiný. A to ve všech směrech – změny a proměny směřující k transformaci. Jedno je jisté, Krysa to vzala pěkně od podlahy a kovovým mečem rázně řekla: „Dost. Tady uděláme čistý řez. Lidé, podívejte se na své životy a uvědomte si, že takhle to již dál není možné.”. Pojďme se přehoupnout do dalších dní a podívat se na vizi nového roku, kterou přinese Kovový Buvol.

Rok Buvola, který začíná 12.února 2021, slibuje plodnost a přínos mnohého ovoce. Ale nezapomeňme, že bez práce to nepůjde. Na nikoho se nebude čekat, a kdo tento čas prolenoší, nemůže čekat úspěch. Obviňování, že “oni za to můžou”, bude jen k smíchu. Každý si je svého štěstí strůjce. Dobrou zprávou je, že Buvol nás k tomu bude vést – úkoly, úkoly, úkoly.

Jak nejlépe využít energii roku pro Váš život, jak ošetřit byt od nepříznivých vlivů a jak co nejvíc podpořit ve Vašem bytě vše, co přinese rok kovového Buvola  najdete v eBooku Magický rok Buvola 2021 nebo si budeme o něm povídat na webináři ZDE

 

Pojďme se společně podívat na dny, kdy si předává pomyslné žezlo Krysa s Buvolem.

 

 

Oslavy nového čínského roku jsou mimořádnou událostí a daly by se přirovnat svým významem k našim Vánocům. Ne mnohokrát se stane, že by se Asiaté, slavící tyto dny, uvolnili z práce. Avšak pokud jde o tento svátek, dodržují pravidlo, že by rodina měla být pohromadě.

Kompletní oslavy se samozřejmě liší, dle zemí, kde probíhají, klimatu, apod. Trvají 15 dní a jejich počátkem je den, kdy měsíc vstupuje do novoluní, tedy Nový měsíc a končí dnem Úplňku.

Maximalizujte svůj úspěch prvních 15 dní v novém roce!!!

 

Před novoročními oslavami

  • Aby mohlo přijít dostatek nové pozitivní energie, vygruntujte celý prostor. Osobně se vzdávám jarního úklidu a používám pro něj právě tyto dny. Je třeba vyhodit staré nenošené oblečení, otlučené nádobí, předměty, které máme z pocitu „co kdyby“ atd. Udělejte prostor pro nové.
  • Tip: pokud si nejste jisti, zda úklid zvládnete a nebude Vás bolet srdce při pohledu na ty vyhazované a jistě v budoucnu „velice důležité“ předměty, použijte trik s korunou. Panna, nebo orel? Vyhodit, či nevyhodit? Budete mít tak jistotu, že opravdu nebudete v budoucnu potřebovat nic z toho, na co si druhý den ani nevzpomenete 🙂
  • Vytřete všechen prach, vysajte, vykliďte skříně, provětrejte své sklady, aby se k nim dostala čerstvá energie.
  • Odstraňte z dohledu všechny vysavače, košťata, aby symbolicky nevymetaly štěstí z domu.
  • Poplaťte své dluhy, povracejte půjčené předměty, knihy, apod.
  • Pokuste se dořešit vše, co můžete. S rodinou, s přáteli, s obchodními partnery, aby vstup do nového mohl proběhnout s co možná nejčistším štítem.
  • Ozdobte svůj dům zvonky, nejméně na každou kliku u dveří. Zvuk by měl vyplašit zlé duchy a vypudit je z domu. Můžete dům projít také s velkým zvonkem či zvonkohrou.
  • Vyzdobte každou místnost živou květinou jako symbolem pro nový počátek a růst. Použít můžete narcisy, tulipány, hyacinty nebo jakoukoliv jinou kvetoucí rostlinu.
  • Na jídelní stůl a do obývacího pokoje umístěte mandarinky a pomeranče. Citrusy přináší štěstí a hojnost. Ovocnou mísu můžete doplnit ananasem, granátovým jablkem… Zejména tyto symbolizují dostatek hojnosti a plodnost.
  • Na stole by kromě ovoce nemělo chybět ani cukroví. Možná se zasmějete, že to opravdu připomíná Vánoce. Ale i cukroví má svou velkou váhu. Symbolizuje vaše přání žít v novém roce sladký život.
  • Abyste přece jen odlišili Vánoce od oslav nového roku, pořiďte si dózu na sladkosti a vystavte v ní to, co máte rádi. Někdo sladké ořechy, jiný želé či čokoládu. Dóza může být velice efektní dekorací. A jestliže natrefíte na čokoládové mince nebo bankovky, nemůže být nic lepšího.
  • Den oslav nového čínského roku připadá letos na 12. února. Oslavy se v mnohém podobají vám známému Silvestru. Avšak v předvečer oslav se schází celá rodina doma ke společnému jídlu a uctívají duchy předků.
  • O půlnoci již proudí ulicemi davy lidí, nesoucích papírové draky a všude je nespočet rachejtlí, kterými se vyhání starý rok, aby uvolnil místo roku novému. Okna i dveře se otevírají, aby mohla do domu nová energie. Světla i lampiony svítí po celou noc, aby se do nového roku na akumulovalo co nejvíce štěstí.

PRVNÍ DEN

  • První den nového roku se sejde rodina a oslavuje. Oslavy začínají mezi 7. – 9. hodinou ranní, která náleží drakovi.
  • Mezi oblíbené rituály patří obdarovávání všech členů rodiny obálkami se symbolem nekonečného uzlu. V obálkách si lidé předávají symbolické obnosy peněz. Malým dětem se dávají také hračky a jiné drobnosti. Tento tradiční rituál můžete vyzkoušet také vy.
  • Tip: na červenou obálku namalujte symbol nekonečného uzlu zlatou tužkou. Poté vložte do obálky 108,- Kč a obdarujte se například s partnerem nebo s někým blízkým navzájem. Obálku pak vložte pod matraci své postele.
  • Mezi další oblíbenou tradici patří nošení nového oděvu. Ten by měl mít ideálně červenou barvu, abyste v tento den přitahovali co nejvíce štěstí. Pořiďte si tedy nové oblečení na nový rok, ideálně alespoň jeden kousek v červené barvě (i kdyby tím kouskem měly být ponožky nebo spodní prádlo).
  • Třetím oblíbeným tipem na nový rok je společná snídaně, která začíná nejpozději v 9:00. Servíruje se sladký čaj a sladké ovoce. To proto, že první, co by měl člověk v novém roce okusit, má být sladké jako zprávy v roce příštím
  • U společného jídla se rodina baví pouze o příjemných věcech, o tom, co plánují pěkného do budoucího roku a všichni se snaží, aby nikdo neztratil svou dobrou náladu. Aneb, jak na nový rok, tak po celý rok.
  • Tradičně se také dodržuje důležité pravidlo o cestování. Pokud se má člověk vydat někam na cestu, je vhodnější vypravit se den před, nikoliv první den nového roku. Symbolicky byste si vynášeli štěstí z domu.
  • Tabu se vztahuje i na úklid a očistu všeho druhu. Není tedy radno – mýt si vlasy, stříhat nehty, zametat a utírat prach. Také nevařte, neříkejte nepěkné věci, nemyslete na nehezké události, nevyprávějte si strašidelné příběhy, nepoužívejte nůž, abyste si neodřízli štěstí, nenoste černé nebo bílé oblečení, nepůjčujte si peníze a na všechny se usmívejte.

DRUHÝ DEN

  • Druhý den oslav je dnem návštěvním. Provdané děti navštěvují své rodiče a nosí jim dary v podobě ovoce nebo cukrovinek.
  • Pro ty z vás, kteří se pohybujete v businessu, je tento den obzvlášť významný. Na červený papír si napište, jakých úspěchů byste chtěli v následujícím roce docílit. Červený papír pak srolujte a ovažte zlatou nebo červenou stuhou. Vyvěste na okno nebo nad vstupní dveře nejméně na dobu 21 dnů.

TŘETÍ DEN

  • Třetí den zakončuje hlavní svátky a je opět dnem, kdy se většina Asiatů snaží držet se doma. Někdy je tento den nazýván také dnem hádek a dohadů. Je proto lepší strávit jej v rodinném kruhu. Avšak zde je nutno vyvarovat se zbytečných slovních potyček.

ČTVRTÝ DEN

  • Čtvrtý den je prvním po velkých oslavách a znovu se otevírá většina kanceláří. Avšak některé kanceláře nechávají zavřeno celé svátky.
  • Pokud studujete nebo máte děti školou povinné, je tento den vhodný pro přání úspěšného ukončení studia. Číňané navštěvují kláštery s několika druhy zeleniny, aby jejich děti nebo oni sami při studiu uspěli. V klášteře obětují česnek (aby student dobře chápal učivo), celer (aby měl student výdrž při studiu), pórek (moudrost) a štětce (symbol excelentního studenta).

PÁTÝ DEN

  • Pátý den je dnem, který je označován jako narozeniny Bůžka bohatství a hojnosti. Je to jeden z nejvitálnějších dní, kdy můžete svou prosbou, přáním nebo modlitbou požádat to, v co věříte, o seslání hojnosti a blahobytu.
  • Tradičně se na oltář umístí ovoce a drobné obětinky v podobě květin, vonných tyčinek, sladkostí, apod.… Vše se dává na červený ubrus nebo ubrousek. Od všeho byste měli mít 5 setů. Znamená to, že nabízíte obětinky do pěti směrů, aby k Vám mohlo bohatství proudit z pěti stran. Pokud máte možnost, vyzkoušejte alespoň částečně tento rituál.
  • Za okno dejte na červený ubrus výše jmenované, zapalte svíčky nebo vonné tyčinky. Při zapalování si přejte, aby se Vám dostalo hojnosti a bohatství v co největší možné míře.

ŠESTÝ DEN

  • Je dnem, kdy je dobré modlit se za štěstí a přízeň osudu ve všech životních oblastech. Číňané nosí do chrámu jídlo (ovoce, zejména mandarinky a pomeranče, houby a sladkosti). Taktéž věří, že je v tento den vhodné více než kdy jindy vykonávat charitu. Vidět v tento den žebráka nebo člověka s prázdnýma rukama by mohlo dle tradic přivolat smůlu. Za obdarování těchto chudých si slibují šťastný a spokojený rok.

SEDMÝ DEN

  • Sedmého dne se traduje, že mají všichni narozeniny a narozeninová oslava by měla být co nejhlučnější. Pokud tedy pořádáte párty, tak budete mít určitě plusové body.
  • V tento den je zvykem jíst ryby – pro vzrůstající štěstí- a dlouhé nudle, symbolizující dlouhý život. Takže párty a špagety:-)

OSMÝ DEN

  • je dnem, kdy někteří Číňané oslavují o půlnoci Boha nebes. Pokud chcete využít této vynikající a silné energie, dnes je taktéž správný den pro přání všeho druhu. Na červeném papíře si můžete sepsat, co Vás napadne a o půlnoci spálit, aby oheň mohl transformovat vaše sny a skrze kouř tak mohly vystoupat až k nebesům. Je to rovněž výborný den pro hlučnou a radostnou párty.

DEVÁTÝ DEN

  • Je dnem jadeitového císaře, tedy nejvyššího Boha čínského panteonu. Číňané nosí do chrámu mandarinky a pomeranče, jídlo a drobné obětinky, aby se přimluvili u jadeitového císaře za lepší život a více bohatství. Vy můžete pustit mandarinky anebo pomeranče spolu s květinami po řece.

DESÁTÝ – DVANÁCTÝ DEN

  • 10.,11., 12.den- dny za odměnu a pro poklidné večeře s přáteli
  • Jsou opět výborným dnem, kdy otevřít business. Je to také vhodný den pro společnou večeři s přáteli, kdy by měla být prostřena bohatá tabule, abyste v příštím roce měli dostatek hojnosti.

TŘINÁCTÝ A ČTRNÁCTÝ DEN

  • Oslavy a volno se blíží ke konci a 13. a 14. den je dnem odpočinku, kdy se rodina schází po bujarých večírcích a večeřích opět v poklidu domácího krbu, aby se všichni mohli připravit na vyvrcholení novoročních oslav.

PATNÁCTÝ DEN

  • Na 15. den, kdy je měsíc v úplňku, by mělo být vše připravené podobně jako na den první. Čisto, uklizeno, rozsvíceno (Číňané slaví s červenými lucernami).
  • Singles dívky mohou za noci vhodit do řeky pomeranč (měl by být co možná nejkrásnější – symbolizuje partnera) a obecně byste se měli zaměřit na očistu ložnice. Požijte k tomuto účelu vonnou tyčinku (olibanum, nag champa) a obejděte s ní 3x po směru hodinových ručiček ložnici či postel. Zbavíte tak ložnici ulpělých energií a do dalšího roku očistíte. (kúru pak můžete opakovat 1x do měsíce).

 

Jak nejlépe využít energii roku pro Váš život, jak ošetřit byt od nepříznivých vlivů a jak co nejvíc podpořit ve Vašem bytě vše, co přinese rok kovové Krysy najdete v eBooku Magický rok Buvola 2021.

 

 

Komentáře

Back To Top