Moje zkušenost s Feng Shui – EVA.

Vážená paní Zuzko,
prosím, dovolte mi chvilinku Vás zdržet a napsat, co se mi v posledních dnech honí hlavou a požádat Vás o Váš názor.

Musím se ale zase vrátit trochu zpět a taky bych Vám chtěla sdělit svoji zkušenost s Feng Shui.

Feng Shui mne pořád baví, drží a i když se stále považuji za Vašeho nejpomalejšího žáka Feng Shui Academy, tedy žačku, přesto jakési nenápadné krůčky vpřed pomalu, ale vytrvale dělám.
Kdysi jsem Vám psala, že jste pro mne naděje. Byla jsem v situaci, kterou jsem si zrovna nepřála, když jsem s čerstvým s miminkem na rukou a dalšími dvěma dětmi prožívala rozvod a rozpad rodiny.

Hledala jsem tehdy jakýkoli způsob, jak si (nám) pomoci a zoufale jsem věřila, že to nějak zvládnu a že bude lépe.

Nepopírám, že mi veškeré změny šly velmi pomalu, navíc byly spojeny s přijmutím kolapsu některých hodnot, které najednou přestaly fungovat.
Trvalo mi tři roky, než jsem prošla touhle zkouškou, a věřím, že Feng Shui mi v tom pomáhalo a stále pomáhá.
Rozhodla jsem se tehdy nevzdat se, zabojovat a když nešlo vyhrát marný a velmi bolestný boj o naši rodinu, vyhrála jsem boj, možná smysluplnější, o odpoutání se a nový začátek.
V průběhu té doby jsem po troškách stěhovala, měnila a čistila dům a že bylo co, to Vám asi říkáme všichni!
Jedna ze změn, která mi udělala největší radost, bylo to, že jsme vyměnili se starším synem ložnici za dětský pokoj. Pořídila jsem si novou postel pouze s celkovou matrací a koutek pro vztahy snažila vyplnit symboly rovnocenného partnerství.
Pokud bych měla říct, kdy jsem měla pocit, že jsem na něco “opravdu kápla”, tak to bylo když jsem prováděla očistu domu poněkolikáté. Poprvé ani podruhé mi to nedošlo.

V mé vestavěné skříni, která je postavena téměř v srdci domu, v jejích vrchních prostorách jsme roky ukládali sportovní náčiní, kolečkové brusle, brusle, tai-chi meč mého bývalého manžela atp…..

Když mi toho dne konečně došlo, jak ostré věci leží v srdci domu, okamžitě jsem je přemístila. Právě v tom období jsem pak  konečně dokázala pochopit a přijmout, jak si zoufalou snahou udržet rodinu, hraničící až s ponižováním sebe sama, velmi ubližuji. Opakované návraty a zase odchody bývalého manžela zraňovaly nejen mne, ale i děti.
Přesto jsem dlouho nedokázala začít znovu a najednou to šlo. Přestala jsem odmítat nový vztah a získala tak vedle sebe člověka, který teď je opravdovým tátou mých tří dětí, i když, jak sám říká, ani neví, jak k nim přišel. Považuji  to téměř za zázrak.
Paradoxně, přestože mi poznávání Feng Shui trvalo a trvá  při tom všem déle, o to hlouběji se mi dostává pod kůži, není jen chvilkovým vrtochem.  Někdy mne překvapí ty jednoduché logické souvislosti a o to víc mne to baví.
Zabývám se návrhy a realizací zahrad a mým snem je propojit to, co vím o založení zahrady a rostlinách, s uměním Feng Shui.
Respektuji velmi své zákazníky, jejich potřeby a přání. Mé zahrady jsou v přírodním duchu a berou velký ohled na propojení s domem, plynulost cest atp. Přesto si myslím, že Feng Shui by mohlo být ještě jakousi nadstavbou toho, co již dělám.
Chlapeček mi vyrostl, je mu dva a tři čtvrtě a dnes je poprvé ve školce.
Nerada bych přecenila síly a čas, ale myslím, že budu mít přece jen obojího trochu více.
Asi tušíte, kam mířím.
Ráda bych ten nově získaný prostor využila pro další poznávání Feng Shui a rozhodla jsem se tedy, že ještě změním své rozhodnutí před pár dny, přestanu se držet pořád tak při zemi 🙂 a nenastoupím Feng Shui pro život, ale Feng Shui profesionál a třeba se zase posunu někam dál.
 Velmi Vám děkuji a držím palce ve všem co děláte!
Zdraví  a krásné dny přeje Eva

Komentáře

Back To Top