Dá se přepsat historie?

Mám ráda nové domy, ale ty staré mají také něco do sebe. Učarovala mi jejich atmosféra, se kterou mnohdy jen těžce soupeří méně povedené moderní stavby připomínající sendvič, co je naplněný vším potřebným, ale přesto postrádá chuť. Ať už si kupujeme dům, byt, starý i nový, je třeba nahlédnout dovnitř a pořádně ho prozkoumat. Stejně, jako se říká, že si při sňatku bereme všechny partnerovy příbuzné a při koupi bytu zase sousedy, je třeba brát v potaz také historii domova.

Majitele stíhá podobný osud

Historie má tendenci se opakovat. Na Feng Shui konzultacích se ptám na bývalé majitele nemovitosti.  Pokud se dům uvolnil, protože se prodávajícím splnily sny a stěhují se do zahraničí nebo se jim tak dobře daří, že si pořizují něco většího, přičítám vybranému domu plusové body. V případě, že klient zvažuje koupi pozemku na starém bitevním poli, jatkách nebo vedle nemocnice, upozorňuji na možné nepříjemné působení.

Luxusní čtvrť ještě nezaručuje štěstí

Známý před několika lety objevil hezký domek na přívětivém místě chápaném obyvateli města, díky množství zeleně, jako součást jedné z nejluxusnějších čtvrtí. Stavba byla v exekučním řízení kvůli dluhům a rozvodu. Nehledě na varování známý dům pro sebe a svou rodinu koupil. Uvnitř byly všechny místnosti zavalené nepořádkem a špínou. Stavba potřebovala opravy, protože původní majitelé poslední čas tonuli v hádkách a pití.

Známý vyhodil odpadky i většinu původního zařízení. Zůstala „jen“ zrcadlová vestavěná skříň v ložnici. Zpočátku byla rodina spokojená, ale postupně jejich idyla dostala trhliny. Dnes jejich manželství směřuje k rozvodovému finále.

Pozor na energetické otisky

Domov je odrazem nás samých. Všechna láska, radost i stesky, hádky a pláče se „zapisují“ do jeho stěn. Takové neviditelné „nápisy“ nelze setřít prachovkou. Podle učení Feng Shui existují různé metody energetického čištění. Úplně nezbytné je pracovat s energií prostoru, pokud se stěhujete nebo se v bytě odehrála nějaká dramatická událost. Ideální však je dělat energetickou očistu stejně často, jako provádíme běžný úklid. Ať už zvolíte harmonizaci zvukem, vykuřováním vonnými tyčinkami, pomocí rituálu, výsledky pocítíte okamžitě. Atmosféra se zklidní, pocítíte úlevu a radost.

Energetická očista tlumí neshody

Pravidelná energetická očista prostoru nevyžaduje příliš úsilí a zvládne ji opravdu každý. Dokumentuje to i trochu směšná historka mojí kamarádky. Před časem se mezi ní a jejím manželem rozhořela prudká hádka. Hodně hlasitě s mužem diskutovali a potom odjeli s mnohým boucháním a vzteklým syčením na plánovaný nákup. Při návratu ohromeně nasáli atmosféru.  Prostor hádkou nabitý k prasknutí se zřetelně zklidnil, ozvěna negativních emocí se rozplynula. Děti na obvyklém místě nechaly dýmat vonnou tyčinku a jako myšky bez obvyklého řevu utíraly nádobí. Kamarádka se po několika dnech na manžela usmála a on jí nabídl, že uvaří kávu.

Nemovitost vybírejte rozumem i citem

Nechápu lidi, kteří se bojí vstoupit do manželství, protože pro ně představuje přílišný závazek a zároveň se po hlavě vrhají do hypotéky, aniž by zvážili, zda jim za to vyhlédnutá nemovitost opravdu stojí. Věřím, že historie místa nebo domu je důležitou okolností, která by měla naši volbu ovlivnit. Díky Feng Shui máme celou škálu možností, jak se vymanit z energie bývalých majitelů, její případné nepříznivé dopady zmírnit.

Novou nemovitost většinou vybíráme pro život na několik let či desetiletí, proto poslouchejme rozum i naše pocity. Luxus správného neuspěchaného rozhodnutí a nákup energeticky kvalitního bydlení se vyplatí.

Mgr. Hana Kopecká – konzultant Adam Feng Shui

Komentáře

Back To Top