Člověk dopředu nikdy neví, co může být důležité

Živá setkání studentů Feng Shui Academy jsou oblíbenou součástí studia. Nepřestávají mne udivovat nádherné příběhy, které se dějí poté, co lidé začnou své teoretické znalosti převádět do praxe. A jak je vidět z následujícího příběhu, i opakování těchto setkání může přinést zásadní změnu – a třeba tak trochu zachránit uvadající vztah…

 

Během svého studia Feng Shui Academy jsem se setkala také s astrotypem a tzv. koreláty. Díky nim můžeme získat pohled na vztah a vzájemné ovlivňování dvou a více „entit“. Tedy nejen lidí, ale i míst, vztahů, událostí. Jedním z úkolů k procvičení bylo také vypracování korelátů vztahu, který žijeme, od prvního seznámení, prvního rande, svatby atd. Prostě takových milníků. 

Všechna data jsem dohledala i díky tomu, že jsem měla „náhodou“ schovaný 25 let starý diář z doby našeho prvního setkání. Úkol jsem vypracovala, ale nijak moc jsem se nad ním nepozastavila. Ale pak se přiblížilo 20. výročí naší svatby. Uvědomila jsem si, že po takové době se náš vztah poněkud změnil. Bývalá jiskra už jen poblikává a rutina práce a péče o děti nás pomalu ubíjí.

Opakování matkou moudrosti

„Náhodou“ jsem se dostala na živé setkání letošního ročníku, kde se opět probíraly koreláty. Tak jako před rokem ho provázela bouřlivá diskuse na téma vztahů. 

Naše lektorka, Zuzana Adam, zdůrazňovala, že právě v tom je to kouzlo. Že když zjistíme, že třeba datum svatby přeměnilo náš vztah do úplně jiné roviny, kde nejsme spokojení, nic není ztraceno. I když už je to dávno a nic se nedá vrátit. Prostě v řadě ostatních událostí spojených s naším vztahem najdeme ten okamžik, jehož datum nám nyní nejlépe vyhovuje. A to si budeme připomínat. Od té doby tak budeme slavit třeba výročí prvního políbení.

Věci se dějí, když je na ně správný čas.

Nedalo mi to a doma jsem se hned vrátila k loňskému úkolu a vše si znovu pozorně prostudovala. A tentokrát jsem to uviděla naprosto jasně. Korelát svatby přesně odpovídal naší aktuální situaci, tedy nic moc. 🙁 Ale to, co sliboval korelát našeho prvního setkání, to se nedalo nechat jen tak. Ten ukazoval vztah jako z pohádky. Že to, co je dobré, může být ještě lepší. 

Proto jsme s manželem s oslavami nečekali na květen, ale už v prosinci jsme si welness pobytem připomněli datum, kdy jsme se poprvé setkali. A každý další rok si to pěkně zopakujeme!  Zdůrazníme tak vliv data, které je pro náš vztah tolik příznivé. Ať to v našem vztahu znovu jiskří. 🙂

Markéta

Komentáře

Back To Top