Barevný svět

Nedávno jsem byla na návštěvě. Naštěstí pro mne byla krátká. Už když jsem k domu přicházela, byl „jiný“. Mezi žlutými, oranžovými, okrovými a terakotovými fasádami a střechami byl jediný neutrálně celý šedivý. Hranatá šedá kostka na pohled zvenku. Něčím mi vadil. Ale měl plot, označenou schránku i zvonek, tak jsem si byla jistá, že jdu správně.

Uvnitř bylo hodně prostoru, to mám ráda, žádné malé stísněné místnosti, úzké chodbičky, ale hezky široká světlá chodba, ale …. ta šedivá pokračovala i vevnitř, byla doplněna bílou a černou, nápisy na zdech, kuchyně, obývák, dveře, sedačka, nábytek, vše bylo bílé, šedé a černé. Nikde ani malý náznak jiné barvy. Kuchyně byla vyvedená ve vysokém lesku, všude nerez a sklo. Brrr, až mne otřepalo. Představila jsem si, jak by vypadal svět bez barev.

barvy šedá 1

Ihned jsem tu myšlenku zaplašila. Když ke mně přiběhla dvojčátka majitelky domu a vedla mě do svého pokojíčku, těšila jsem se, že konečně uvidím barvy. Děvčata měla pidi pokojíčky, každá svůj v barvě kovově růžové, studené, nekomunikativní. Doplňky bílé, obrázky v šedých paspartách. No, páni…jak tady mohou vydržet? Chvíli jsem si s nimi povídala, s čím si nejraději hrají a jak se jim jejich pokojíčky líbí. Obě mi prozradily, že si nejraději hrají na zahradě, tam měly pískoviště, barevnou klouzačku a barevný plastový domeček. No hurá, i děti cítily, že v tomto šedo-bílém prostředí to nějak není to ono.

Barvy ke svému životu potřebujeme, i příroda jich je plná, není jen nudně bílá, šedá či černá.

barvy příroda

Mají sílu nás uklidnit, navodit pocit relaxace, nebo naopak nás vyburcovat k akci, dodat energii, změnit naši náladu, pomoci nám v jednání…Když víme, jak s nimi „zacházet“, je to pro náš život fajn a hravě tak dosáhneme harmonie v našem životě, pomohou nám na cestě ke zdraví, k lásce, k hojnosti.

Tak třeba zelená má sílu nás uklidňovat, díky ní se zrelaxujeme. Proto také chodíme do lesa. Doma na zdech bychom s ní ale měli šetřit, v doplňcích se ale můžeme vyřádit, když víme, kde ji použít.

zelená

Žlutá nás rozzáří, rozsvítí, dodá teplo do prostoru, stejně jako Slunce. Je skvělá do pokojíčku dětem.

barvy žlutá   barvy červená 1

Vášnivá červená nám dodá radost a oheň do života, což teprve ve spojení s černou – to je pak vášeň v našem životě. Může ale zneklidňovat, takže s ní v interiéru budeme zacházet s rozvahou…

I já se občas halím do černé, nechci energii od nikoho nasávat ani ji dávat, chráním se.

Chcete se dovědět více nejen o dalších barvách, ale i o dalších aspektech feng shui?

Chcete dosáhnout harmonie ve svém životě?

Zveme vás napříč republikou do školiček Adam Feng Shui, které začínají teď na podzim a všechny konzultantky se na vás těšíme. Já speciálně v Opavě už 23.9.2016.

Informace naleznete tady: Opava

A teď? Jdu volat malíře, před začátkem školního roku potřebujeme vymalovat pokoj mého syna, aby se mu dařilo ve škole…

A co vy? Máte rádi barevný svět?

Renáta

Komentáře

Back To Top