Svět je v pořádku

Svět je v pořádku.

Ano, můj svět je v pořádku. Dívala jsem se z okna a sledovala, jak na skle přibývají drobné kapičky deště. Je to dobře, příroda vláhu potřebuje. Na chodníku stojí maminka s  malým dítětem a trpělivě čeká, až mrňous prozkoumá mělkou kaluž vody. Nožičky energicky dupou ve vodě, ta se rozstřikuje a malý človíček je tím procesem nadšený. Ano, má z toho radost a já si jen v duchu říkám, jak dlouho to bude  trvat, než mu začnou kaluže v cestě vadit a déšť mu bude na obtíž.

My lidé si snadno necháme namluvit, že v okolním světě je stále nějaký problém. Násilí, přírodní katastrofy…a hlavně teď to počasí!!!
Vždyť počasí je vždycky v pořádku! Je prosinec, tak je přece normální, že prší a je bláto nebo padne mlha. Televizní rosničky však hrozí, že přijde studená vlna s oblačností, možná i nasněží!!!  A oznamují to s výrazem, že ještě trochu a  bude z té oblačnosti konec světa…Legrační divadélko. Tak šetřím svůj čas i energii minimálně tím, že to nesleduji. Ráno mrknu z okna, a když prší, beru si deštník, toť vše.

Strašák deprese

Trochu mě však zneklidňuje, jak mnoho lidí přijalo do svého vědomí jako samozřejmost, že podzim je čas depresí. To, že se lidé víc pohrouží sami do sebe a vůbec věnují se sami sobě, to přece není deprese! Je to stejně přirozený proces jako vidíme v přírodě. Jako se rostliny a stromy po bujném létě přichystaly na zimu, tak i my bychom toto měli přijmout jako normální jev, že budeme žít i myslet jinak. Přes léto jsme byli plní síly a energie a stále něco podnikali, cestovali, jezdili na výlety atd. Teď nastal čas věnovat se víc tomu, co je uvnitř.

Tak jako jsme se postarali o naše zahrádky, tak jako jsme poskytli našemu autu kontrolu v servisu a nechali přezout zimní gumy, stejně tak bychom měli věnovat i čas své mysli, sobě samému. Dopřejme si čas na péči pro sebe a nechme si bez výčitek čas na zklidnění a přemýšlení. Rozhodně se vyplatí upravit si své prostředí tak, abychom se opravdu mohli uvolnit, schoulit se s knížkou a dobrým čajem. A své prostředí teď máme konečně čas v klidu pozorovat: jak na mě působí, jak si tu dokážu odpočinout? Nebo mě to nutí stále něco vytvářet a chvilku neposedím?

 

Během roku vystřídáme všechny typy energií

Teď prožíváme období zklidnění, odpočinku, věnujeme se více sobě i svým blízkým. Naše zjitřené emoce odpovídají tomu, že teď vládne energie Vody. Na jaře naši činorodost a aktivitu podpoří akční energie Dřeva, nejsilnější ze všech. V létě se ohřejeme v období energie Ohně, naše aktivity budou vrcholit. Na podzim začne sklizeň, nejen na zahradě, ale i my budeme sklízet plody našich aktivit v době energie Kovu. Zhruba tato období odpovídají našem čtyřem ročním obdobím. Navíc jsou „ proložena“ tzv. mezidobím Země, kdy se proměňují energie. Přesná data najdete v tabulkách energií dní v Diáři nebo Kalendáři Feng Shui 2017.

 

Toto nás učí krásné staré umění Feng Shui – jak si prostor upravit, abychom mohli žít podle svých představ. Spoustu inspirace najdete na našich stránkách a také v jedné z nejnovějších knih o Feng Shui. Ze zkušenosti vlastní i od svých klientů mohu jen potvrdit, že i malé změny v bytě mohou přinést velké proměny v životě. A pokud stojíte o hlubší prozkoumání zásad a pravidel Feng Shui, můžete je s námi snadno zařadit do svého života.  Podíváte se na svůj byt jinýma očima a můžete začít měnit svůj život.

 

Komentáře

Back To Top