Příběh o šťastné zástěře

Šťastné oblečení

O svátcích máme většinou mnohem víc času na sebe vzájemně a také si víc povídáme se svými blízkými. Ti starší rádi opakují příběhy stokrát vyprávěné a my si myslíme, že už je známe nazpaměť, a proto už je skoro ani nevnímáme, nebo jen tak napůl. A pak najednou ve vyprávění starouška zaregistrujeme něco nového. To přece neznám, co to je za příběh?

Přesně takhle jsem letos díky své mamince objevila příběh o šťastné zástěře. Ta patřila osamělé ženě, těžce zkoušené životem. Moje babička jí prý jednou takhle pochválila hezkou zástěru. Mařenka hned pookřála a začala vyprávět, jak se jí líbilo už plátno, které zahlédla v koloniálu. Pak měla velkou radost, když jí obchodník dal slevu, protože látky byl už poslední metr – přesně tolik, kolik bylo potřeba na zástěru. A další radost přišla, když se Mařence podařilo šikovně ušít zástěru tak, že jí bezvadně padla, přestože látky bylo na centimetry přesně. A každou chvíli jí zástěru někdo pochválil: „Tak já mám díky té zástěře každý den radost, hned jak si ji beru ráno na sebe. A vím, že ten den bude i veselejší, když mám tuhle zástěru na sobě.“

Ano, já vím, sentimentální až na půdu, ovlivněné atmosférou Vánoc atd.

Přesto mi to nedá, abych se nezeptala: “ Umíme se v dnešní době vůbec ještě radovat ze svého oblečení? “ Nebo už ho máme tolik, jsme ho tolik přesyceni, že ani nevíme, jaké emoce cítíme, když ho máme na sobě? Umí naše hadříky z přeplněných skříní to, co dokázala obyčejná zástěra? Umí naše pečlivě vybrané outfity rozveselit náš den, zpříjemnit ho?

(Nebo je můj šatník plný oblečení, které mi je jedno, nic mi neříká?  Rovnou se naštvu, když vidím drahé sako, které se k ničemu nehodí? Tak co s těmito věcmi? Nepřišel náhodou jejich čas?)

Oblečení = naše nejbližší Feng Shui

Nikdy už nemám šanci zjistit, jak ta zástěra skutečně vypadala a zda podle Feng Shui její barvy a vzor svou majitelku podporovaly. Ale vsadila bych boty, že ano!

Naši předkové sice pravidla Feng Shui nestudovali a osobní číslo Ming Kua si nepočítali. Ale poslouchali svoji intuici a to je to nejlepší, co můžeme nyní udělat i my. A vytvořit si takové šťastné oblečení, to můžeme také. Stačí si všímat a pozorovat, co máme na sobě, když se nám daří a lidé nám jdou při jednání na ruku, kolegové se na nás usmívají, atd. Pouvažovat o tom, za jakých okolností a s jakou náladou jsme si daný kousek parády pořizovali.

A protože jsme všichni originálové, tak pro každého bude platit něco jiného. Jedna žena se cítí v černém saku, jako kdyby měla za sebou podporu celé armády, druhá by se rozplakala zoufalstvím, kdyby si ho měla obléct jen na jediný den… Každému bych však přála, aby měl ve svém šatníku svoji „šťastnou zástěru“.

Samozřejmě, my už také víme, že nás ovlivňují energie jednotlivých dní. Této informace můžeme využít zejména v ten den, kdy pro nás nejsou energie příznivé – podpořme se právě tímto „šťastným“ oblečením. A náš den dostane díky tomu určitě lepší hodnocení 🙂  Možná potom při podrobnějším zkoumání zpětně zjistíme, kdy jsme energii celkem pozitivního dne „přebili“ nevhodným oblečením, které nám doslova vzalo vítr z plachet.

Komentáře

Back To Top