skip to Main Content

Feng Shui pro děti

Sedím na posteli v porodnici, čekám na synka a dnes na mne vyšel termín s článkem pro Vás. Zoufale se koukám na svého manžela a ptám se: „Prosím, co bys chtěl číst?“. Odpověď absolutně jednoduchá a jasná v situaci, která v této chvíli je.

O Feng Shui pro děti.

Ano, že mne to nenapadlo dříve, když kolem nás jsou všude novopečené maminky a na jejich děti již doma čeká nový pokojíček, oblečení a kočárek. To vše bude mít vliv na jejich další dny na tomto světě. A vlastně nejenom na jejich dny. Co si budeme povídat, pohoda celé rodiny závisí na tom, jak dítě spí, jí, je spokojené, zdravé atd.

Umístění nábytku

První, co našemu dítěti doma připravujeme, je jeho postýlka. To, kam ji dáme, nám může zabezpečit prospané, nebo také bezesné noci. Nevěříte? Zkuste se podívat po kamarádech a známých, kde mají jejich ratolesti svou první postýlku v ložnici, zjistěte, jaké noci mají a sami uvidíte první souvislosti. Je pár zásad, na které byste neměli nikdy zapomenout.

Kam s postýlkou

Nikdy nedávejte postýlku do nohou vaší manželské postele. Všechen stres a negativní, unavenou energii   posíláte skrze nohy rovnou svému dítěti – pak je jasné, že se brání poctivým a nekonečným pláčem.

Nedovolte, aby nohy vašeho dítěte mířily do dveří ložnice/dětského pokoje. Říká se tomu pozice smrti a hodně oslabuje organizmus – zvyšuje nemocnost takto spících lidí.

Barvy jako největší pomocník i zrádce

Následuje samozřejmě řada dalších a dalších doporučení, která můžeme postupně zařazovat do interiéru dětských pokojíků, abychom podpořili své děti, jejich smích, radost, učení a vše, co by chtěly ve svém dětském životě. A tím největším pomocníkem jsou barvy. Barvy na zdech, barvy nábytku, barvy oblečení, barvy kočárku…. jednoduše všeho, kde dítě žije. Barva je velká část světa kolem nás a většinou i ve velkých plochách. Často se společností doporučuje modrý pokojík pro kluka a růžový pro slečnu. Ale je to opravdu dobře? Není to nějak moc jednoduše zaškatulkované? Připadá vám,že všichni kluci jsou stejní? Ne? Ani mně ne. Každý z nás je individualita a o své základní energii se můžeme dovědět víc z data narození a to výpočtem čísla Ming Kua. Zde se dozvíme, jaký prvek dle Feng Shui jsme. A na základě toho si volíme barvy do svého okolí. Potřebujeme podpořit, nebo zklidnit? Každý z nás to bude řešit skrze jinou barvu.

Například děti narozené v roce 2015 od února (výjimečně dívky i kluci) jsou narozeni pod vlivem prvku dřevo a zrovna u nich budeme na zklidnění používat ohnivé barvy jako je červená, oranžová a jejich odstíny. Vypadá to divně, ale funguje to. V základním cyklu pěti prvků máme jasná pravidla, který prvek podporuje a který oslabuje.

Je to krásná alchymie a hra (více o tomto tématu ve Feng Shui Academy). Proto neváhejte a hrajte si.

Dítě jako nejlepší intuitivní Feng Shuista

Když říkám: hrajte si, tak do toho počítám i vaše děti. Často na svých konzultacích nechávám děti samotné vybrat si  barvy, které chtějí. Jasně a bez zaváhání sáhnout po té nejlepší volbě pro jejich dnešní život. Děti nejlépe vědí, co potřebují. Jenom my dospělí bychom se měli naučit naslouchat jim.

Proto naslouchejte, hrajte si, zkoušejte a vnímejte, jaké vztahy mezi pěti elementy Feng Shui vaše děti chtějí používat ve svém okolí.

Zjistíte, že život s mrňousem, kterému nasloucháte, může být hodně inspirativní.

Zuzana Adam

Komentáře

Back To Top