Novoroční přání 2021

Krásný dobrý den,

tedy ráno nebo spíše pozdní noc. Je půlhodinka po půlnoci, kdy do našich životů vstoupil rok 2021 a já mám nutkavou chuť napsat pár slov lidem, ke kterým mám blízko.

Ano, možná se neznáme osobně (i když s mnohými ano), ale dotýkáme se společně srdci, neseme světlo našich srdcí do světa (je hezké, že mi právě při těchto slovech volá má blízká duše, náhody neexistují).

Přeji nám všem, abychom dokázali nést světlo svého srdce a svítit jím v tmavém lese, a aby oheň, který v srdci hoří, byl jako svíčka, od které si kdokoliv, kdo zrovna nesvítí, mohl své světlo v srdci opět zažehnout. Ano, vy všichni to umíte, tento dar je váš. A pokud náhodou (což moc pravděpodobné nebude) vám světlo chybí, rozhlédněte se kolem a znovu ho zapalte.

Dnešní den je opravdu hodně jiný než kterýkoliv první leden, co si pamatuji. A jak se říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Proto symbolicky v tento den zařazuji do svého života činnosti, emoce a setkání, které si přeji v dalším roce mít jako součást svého života.

Dnes to bude opravdu jízda improvizace a symboliky. Má již tradiční masáž, kino, brusle jsou vzpomínkou na roky minulé. Vše, co symbolizují, musím nahradit nějak jinak. A zatím jsem v posledních dnech minulého roku nenašla cestu jak. Proto jsem se dohodla sama se sebou, že to nechám plynout a budu plně improvizovat. Ale samozřejmě se seznamem v ruce, abych se jenom nenechala nést proudem řeky, bez možnosti jakkoliv to ovlivnit. Takže seznam je moje loď s kormidlem.

Co vy? Co máte v plánu? Jak nastartujete svůj rok?

Dnes je jeden z našich každoročních začátků (astrologové říkají, že máme tři začátky roku, klasický 1.1., narozeninový a nový čínský rok ). Je jenom na nás, jak do něj vstoupíme (jedna moje kamarádka říkala, že pro jistotu bude skákat oběma nohama, aby neriskovala, že vykročí jinak, než si přeje) a v jakém duchu budeme vést náš další rok.

Malá magie pro Nový rok

Já bych se dnes ráda podělila o malou magii, jak přepsat všechny staré energie a dovolit s novým rokem vstoupit do vašeho života  tomu, co si přejete. Budeme si opět trošku hrát s naším obydlím.

Jak možná víte, byt je jako naše tělo a ústy pro příjem potravy (energie) jsou naše vstupní dveře. To, jak vypadají, v jakém stavu jsou, velice ovlivňuje, jaké energii se k nám chce. A na Nový rok tomu můžeme hodně pomoci malým kouzlem.

Připravte si pomerančovou vodu. Potřebujeme 9 pomerančů, oloupeme z nich kůru (pomeranče můžete spapat) a do misky s vodou ji natrháme na droboučké kousky. Můžete to i nakrájet, ale doporučuji za plné soustředěnosti pěkně kousek po kousku trhat. Můžete si u toho říkat nějakou vlastní mantru, kterou nabijete tuto vodu (dokola opakující se věta, v přítomném čase – jakoby to, co chcete už bylo realitou a hlavně pozitivní – žádné zápory….jsem šťastný, do rodiny proudí energie lásky, zdraví a bohatství….je na vás, co si vytvoříte). Pak touto vodou potřete futra vašich vstupních dveří (taky si u toho říkejte tu samou mantru), zvenčí a pak zevnitř.

U těch z vás, kteří si nemůžete z různých důvodů dovolit čarovat se vstupními dveřmi do bytu (pronájem, koleje, rodičovský dům…) čarujte s těmi, které jsou ústy pro váš osobní prostor…a to třeba ty do vašeho pokoje, akorát bude lepší, když vás u toho nebudou pozorovat oči nevěřících Tomášů.

Takto si můžete do svého života přitáhnout, co si přejete a čemu věříte, nebo všechno, co si doopravdy umíte představit.

Přeji nám všeho dostatek, srdíčka otevřená vesmíru a hodně víry v sebe samé, ať si umíme představit cokoliv.

Malý tip na dnešek, nebo všeobecně začátek roku, který mám osobně ráda:

Novoroční výklad

Na začátku roku vždy věnuji čas tomu, abych se podívala na témata, která mne čekají v jednotlivých měsících příštího roku. Jak?

Karty Sám sobě Mistrem zamícháte, svoji mysl necháte klidnou, nebo své myšlenky obrátíte k nastávajícímu roku. Zamíchané karty si roztáhněte rubem nahoru na stůl nebo na podložku.

Položte otázku: „Co bude tématem nadcházejícího roku?“

Vytáhnete jednu kartu, neotáčejte a uložte ji na podložku.

Pak tahejte 12 dalších karet, ke každému měsíci jednu, od ledna do prosince.

Postupně začněte karty otáčet.

 

Nejdříve kartu s tématem roku a následně karty měsíců.
Všechny karty si zapište do diáře, určitě se k nim budete v průběhu roku vracet.

Karta měsíce vám ukáže základní téma, které můžete nejvíc posunout.

Pokud uvedete danou oblast do harmonie, posílíte vše kolem sebe.

 

Na kartě najdete nejenom téma a koučovací otázky k hloubání, ale i další informace.

S číslem Gua (životní oblasti) souvisí mnoho dalších “slov”, která vám ukáží další cestu. Stejně tak, pokud se zaměříte na danou oblast svého bytu, kanceláře, podpoříte své téma měsíce.

Jak?

 

Vy, kteří studujete Feng Shui Academy, máte již praxi a karty vám pomohou zjistit, kde je nejslabší místo vašeho prostoru v daném období.
A vy, kdo s Feng Shui zkušenosti nemáte, nebo jen málo, najdete tipy a doporučení na bonusové stránce ke kartám Sám sobě Mistrem.

Já jdu na svůj výklad a vy si ten svůj užijte také. Dnes se ještě uvidíme a uslyšíme.

S láskou

Zuzana

Komentáře

Back To Top