Nechte se svést na energii dne, neplujte proti.

V posledních týdnech stále víc a víc sleduji vaše reakce na Facebooku, kde uveřejňujeme energie jednotlivých dní.

Co to je? 
Určitě jste se setkali v našich zemích s lunárním kalendářem, kde mají například zahrádkáři napsané, kdy je vhodné sázet, kdy bude nejlepší pohnojit rostlinky atd. Spousta zahrádkářů se vrací k metodám našich předků a využívá měsíčního cyklu, tak jako to dělaly naše babičky.

Energie dne skrze pět prvků Feng Shui.
A my se věnujeme Feng Shui a vnímání energií skrze prostředí a pět prvků. Bylo by to nefér, kdybychom nemohli k prostoru přidat čas a lidi, kteří v něm žijí. Jedná se o tzv. Astrotypy, které je možné vypočítat pro každého z nás dle data a hodiny narození.
Dobrá zpráva je, že  výpočtem můžeme zjistit energie data našeho narození, ale i dní, které budou následovat.

WOW..
Ano, je to skvělé naučit se vnímat, jaká energie je pro dnešní den v ovzduší.

Jak si to představit?
Je běžné, že si na základě předpovědi počasí oblečete teplejší kabát, vezmete si deštník, nebo naplánujete výlet na koupaliště?
Ano, tyto předpovědi vnímáme již od dětství a občas je poslechneme, občas ne – to pak v tričku mrzneme někde na výletě, kde fouká vítr století.
A stejně jako počasí, i každý den má svou energii. Můžeme si to představit jako „náladu“, s kterou se budí slunce, které nás provází celý den, a to ovlivňuje naše pocity. Popsat energii celého dne chce chvíli praxe, protože zde spojujeme energii na šesti liniích astrotypu, ale ….

Mám pro nás řešení.
Nejrychlejší představu o dni jako takovém nám můžou dát charakteristiky lunárních zvířat, kterých je 28. A proto se naučíme vnímat tyto energie den za dnem. Postupně krok za krokem.

Připravila jsem pro Vás  tabulku denních energií pro říjen a budeme Vám posílat informaci, jakou energii tato zvířata přinášejí. Na vás bude vnímat den a plánovat si věci tak, abyste šli s proudem. A pokud se vám někdy povede jít proti (jako mně nespočetněkrát) bude to pro Vás ta nejlepší zkušenost. Už navždy budete vědět, že si v tento den nemáte plánovat nic důležitého. A naopak, Váš nejpohodovější den bude zaznačen v kalendáři a viditelný na první pohled. Pro rok 2016 už tabulku můžete nosit sebou v diáři.

Jdete do toho s námi?

Tabulku nadete ZDE.

Co nám přináší energie jednotlivých zvířat?

Bezrohý Drak

Jinak řečeno salamandr – ještěrka. Čeká nás dobrý den, byť se bude tvářit silnější, než ve skutečnosti je. Stejně jako drak, který ztratil možnost létat. Ještěrka, byť šikovná a rychlá, již nemá ten nadhled, který má bájný drak, a občas z toho může mít malý komplex. Buďte na sebe hodní a vše půjde dobře.

DRAK

Po křídly Draka nás čeká skvělý den, který nám může přinést spousty nových náhledů na věci, o kterých přemýšlíme nebo o nichž se rozhodujeme. Na vše se můžeme podívat z nadhledu létajícího Draka. Uvidíme možnosti, zaznamenáme, kde jsou na cestách zátarasy a kde to třeba nepůjde tak hladce, jak si představujeme. Ale pozor, díky nadhledu můžeme přehlédnout detaily. Drak je velkorysý, důvěřivý, až trochu naivní. Nechte si čas na prozkoumání nadhledu, co jste získali.
Užijte si dnešní dynamický den, rozleťte se a podívejte se na svět kolem sebe z výšky.

JEZEVEC   

Tento den je nesmírně konzervativní a po včerejším létání s Drakem nám dá možnost pěkně, důsledně a trpělivě zhodnotit vše, co jsme zahlédli z výšin. Budete mít tendenci zdržovat se ve známém prostředí, chodit po cestičkách, které dobře znáte. Nebraňte se, Jezevec to tak má rád. Je trošku bojácný, a proto se nevzdaluje daleko od své nory. I my budeme mít tendenci být usedlí, ale i přesto si to ve své „noře“ můžeme užít.

ZAJÍC

Události tohoto dne budou opravdu „odsýpat“ a večer můžeme mít pocit, že jsme se ani na chvilku nezastavili. Budeme zvídaví, bystří a vnímaví. Rozhodně o rozhovory a upovídanost nebude nouze. Den výborný pro vše, co souvisí s rodinou a jejím zaopatřením. Potřebujete na úřady kvůli rodině? Určitě si na to vyberte den pod vládou Zajíce. Cokoliv, co podniknete s rodinou, si užijete daleko víc než v jiné dny – prostě Zajíc je rodinný typ. Pokud se budete věnovat zvelebení své „nory“, Zajíc nemůže být šťastnější. Co tak se znovu trochu pustit do Feng Shui ve svém bytě?

LIŠKA

Tento den je malinko složitější. Liška je opravdu chytrá, někdy až vychytralá. Můžeme jenom sledovat, co má za lubem. U všech situací je dobré dát pozor na spodní podtext, protože společnost moc nevyniká upřímností. Pokud nejste Opice, radši se vyhněte veškerým jednáním, Liška podšitá by s vámi mohla zamést, aniž byste se stihli rozkoukat.

Tygr

Nikdy nevíte, kterou tvář vám ukáže – jestli to bude mazlivá kočička, nebo rychlý lovec. Tento den je trochu agresivní a nevyvážený. Proto pozor, Tygrovi není proti mysli vyskočit i skrytě za zálohy a pohybovat se tak trochu „na hraně“. Proto mějte oči na stopkách, jeden nikdy neví.

LEOPARD

Leopard nás provází dnešním dnem. Nebo spíš my doprovázíme jeho? Je to poměrně nejistý den a i my budeme mít sklony být trochu rozpačití. Lidé okolo nás budou, stejně jako Leopard, kultivovaní a nosit se s grácií. Ale popravdě si se sebou nebudou vědět moc rady.

KONDOR

Vypadá jako střapaté zvíře, ale to, co skrývá uvnitř, je nedocenitelné. Dnes na nás čeká velice zajímavý den, plný neortodoxních věcí. Tento den je otevřen spíše duchovním věcem, můžeme na svůj život pohlédnout z jiné strany. Absolutně skvěle bude fungovat váš šestý smysl, proto zkuste co nejvíc pracovat se svou intuicí.

BUVOL

Den trošku těžkopádný, na druhou stranu hodně stabilní. Lidi kolem vás budou nevypočitatelní, stejně jako Buvol, když ho potkáte v přírodě. Je to opravdu silné zvíře, a proto se dnes nepokoušejte nic protlačit silou. Jednoduše to nepůjde. Co pro Vás ale může být velice příjemné, to je schopnost dostat se hlouběji do svého nitra a poznat svůj vlastní svět zblízka. Využijte dnešní sílu pro rozhodnutí, která již dlouho odkládáte. Je jedno, jestli se rozhodnete pro nebo proti. Vaše rozhodnutí bude trvalé a jednoznačné. A vy budete moci dělat další kroky.

NETOPÝR 

Tomuto zvířeti u nás moc nerozumíme. Pro Číňany je stejnou symbolikou jako Vlaštovka u nás. Nosí štěstí a jako každé štístko je i trochu lehkomyslné a rozevláté. Podobně se budeme mít tendenci chovat i my. Netopýr často neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. S úsměvem a lehkostí. Skvělý den pro vše, k čemu dokážeme přistoupit s lehkostí a nebereme to strnule vážně.

KRYSA  

Dnešní den bude poněkud rychlejší. Stejně jako toto zvíře vše potřebuje prozkoumat a vše vidět. Je to upovídaný den i pro ty, kteří jsou normálně skoupí na slovo. A pokud Krysu nezaženeme do kouta, tak pro nás bude dobrým společníkem. Jinak může být agresivní, tak opatrně. Pokud máte chuť cokoliv začít a nechat to roznést do všech koutů světa, přímo roztroubit to do všech stran, Krysa je to pravé. Využijte jejího potenciálu, je velký.

VLAŠTOVKA

Tento den je otevřen všemu, co má nenásilně směřovat vpřed. Jsme otevření a dnes je den, který nám pomůže řešit úkoly, které v současné době máme. Jako bychom získali nadhled z letu vlaštovky.

VEPŘ

Dnes si užívejte vše plnými doušky. Vepřík je k tomu ten nejlepší společník, který si rozhodně život umí užít. Plné stoly, zábava a spousta přátel. Pokud Vám bude nabídnuta pomoc, rozhodně ji přijměte. Ale pozor, vyhněte se jakémukoliv přemýšlení, kde hrozí sebe-zkoumání. Vepřík se totiž rád cachtá v bahně svých „bolístek“, které tam vlastně už dávno nejsou.

DIKOBRAZ

Vše schovává pod své ostny, hlavně svou nejistotu a rozpačitost. Pozor na nejistotu v tomto dni, pak Dikobraz střílí své ostny velice hbitě. Jinak je to den milý a otevřený všemu, co kolem nás jde. Skvělá společnost, příjemné hovory, podpora partnerství a sexuálního pouta. Tak nezapomeňte si dnešek pěkně zařídit.

VLK

Den jako vystřižený z divadelního představení a my všichni můžeme jednoduše zjistit, jak opravdoví herci umíme být. Všichni okolo (nás nevyjímaje) schovávají svou autenticitu za role, o kterých si myslí, že by se líbily společnosti. Hlavně aby nikdo nepoznal, jak na tom doopravdy jsme. Pokud chcete dnes něco začít nebo zařídit, raději se tomu vyhněte. Výsledky, v hereckém provedení všech zúčastněných, nebudou dle vašich představ.

PES

Náš nejvěrnější kamarád. Loajalita ve všech ohledech bude dnešním tématem bez ohledu na to, jestli je to správné nebo ne. Pes, když jednou uzná svého pána, už nesleduje, jestli jeho činy souzní s jeho přesvědčením nebo ne. Jednoduše je loajální za všech okolností. Chcete získat lidi na svou stranu? Dnes by pro to mohla být dobrá příležitost. I my, lidé, budeme jako psi: štěňata plná her a zábav, starší psi rezervovaní a držící se svého známého okolí.

BAŽANT

První ze tří dnů pod vládou tří černých ptáků. Jak již z názvu vyplývá, jsou to podezíraví tvorové, kteří své růžové brýle vyměnili za různé odstíny černých. Den pod bažantími křídly je podezíravý vůči všem situacím, které ještě nenastaly. Vždy má obavy z toho, co by se mohlo stát kdyby. Budeme trochu podráždění a také lidé kolem nás nebudou ve své kůži.
KOHOUT

Krasavec, který je ale mírně zahleděný do sebe. Dnešní den charakterizuje výborný smysl pro detail, využijte toho. Dejte jen pozor na to, že každý z nás bude prosazovat sám sebe, a vše, kam budeme směřovat naši pozornost, bude tak trochu jednostranné – zaměřené samozřejmě k naší osobě. Pozor na komplex z nedostatečného ocenění od okolí. Pokud máte občas rádi něco výstředního, tak dnes je k tomu ta nejlepší příležitost.

HAVRAN

Nejčernější ze tří černých ptáků. Jeho brýle jsou úplně černé a jednoduše je to škarohlíd k pohledání. Na vše se kouká jako na špatnou volbu. Radost se pro dnešek schovala, protože zkoušet se domluvit s Havranem je opravdu bezpředmětné. V tento den byste neměli začínat nic, co má vytrvat déle jak do zítřka.

OPICE

Čeká na nás hravý den plný zábavy, pokud se budeme chovat přirozeně a hravě. Je to skvělý den pro obchody a jednání, které budou přímé a jasné. Pozor, Opice ale při jakémkoliv tlaku ztrácí všechny své schopnosti, schovává se nebo vyráží do boje. Tak odložte všechny nátlaky a hrajte si. A užijte si den plný zábavy s Opicí.

LIDOOP

Den plný vstřícnosti a lidskosti. Dnes vše, co si naplánujeme, půjde hladce a příjemně. Pracovně i osobně. Možná jen pozor, Lidoop nám občas dává jen to, co potřebujeme, ne to, co bychom chtěli. Ne vždy se nám to musí líbit.

TAPÍR

Nejvstřícnější zvíře z celého zvěrokruhu. Den velice lidský a empatický vůči všem lidem světa. V tento den se vám bude vše velice dobře vyřizovat na úřadech. Potřeba dostat to, co potřebujeme, a ne, co chceme, je ještě silnější než u Lidoopa. Proto, pokud si chcete cokoliv ověřit, jestli je dobré pro Váš život, zkuste to udělat v tento den. Dnes vám totiž Vesmír rozhodně nedá nic, co pro Vás není dobré 🙂 Tak se na něj nezlobte, pokud vám nevyjde to, co jste si vybrali. Je to jen pro vaše dobro.

OVCE (KOZA) 

Dnes k nám přišel citlivý romantik. Den, kdy si naplno můžete užít romantiku a vnímání všeho krásného kolem sebe. Pokud chcete malovat nebo cokoliv umělecky vytvářet, začněte dnes, svezete se v uměleckém cítění Ovce. Bohužel, stejně jako největší umělci a snílkové, i den pod vládou Ovce má hodně vzdálené spojení s realitou. Vše, co děláte v tomto „materiálním“ světě, může být značně nevypočitatelné, proto zvažte, jestli právě dnes budete podepisovat smlouvy s obchodním partnerem. Pesimistický náhled Ovce vás, věčně usměvavé osoby,  může překvapit, ale zítra to přejde. A upozorním už jen na jednu věc – Ovce je neskutečně ufňukaná, takže trpělivost s dětmi, ty si to rády vyberou plnými doušky.

MUNTJAK

Muntjak je miláček. Den absolutně roztomilý, jemný a něžný. Na druhou stranu je Muntjak takový plyšák, který je nesamostatný. Pokud budete akceptovat jeho nepraktickou energii, maximálně si užijete okouzlující a příjemný den.

KŮŇ

Dnes je den, kdy jsme všichni v poklusu. Je to čas vhodný užít si radosti, svobodného pobíhání sem a tam, jen tak bez zadaného cíle. Jednoduše se proběhnout a hledět na širé planiny kolem. Sice nevnímáme moc lidi okolo, ale to nám opravdu dnes nikterak nevadí. Hlavně, že si zadovádíme. Kůň ale moc inteligence nemá (byť to dokáže bravurně maskovat), proto nedoporučujeme věnovat se činnostem, které potřebují náš mozek, jako je např. podepisování smluv nebo jiná důležitá rozhodnutí. Budou na to vhodnější dny (byť tedy zítra také ne).

JELEN

Co k němu dodat. Je to den mistrného slova, ale rozhodně co ví, obratem poví, takže v tento den se nic neutají, ani kdybyste to zamkli na sto zámků. Dle mých zkušeností ještě k tomuto dni patří naše milé přísloví – „jsem z toho Jelen“. Mluvit sice umíme bravurně, ale druhá strana poněkud hůře vnímá naše mistrná slova. A dnes pozor na cesty – lidi pravdu jezdí jako Jelenové. Nevidí, neslyší, jedou… myšičkují. Pokud nemusíte, nejezděte.

HAD

Inteligentní, sečtělý a těžce introvertní. Lidé budou více uzavření a tím i náladovější. Všechny naše prožitky ale budou díky tomu daleko hlubší. Den, ve kterém pro Vás bude rozhodování přirozené a jednoduché, podpořené inteligencí a jasným myšlením Hada.
A Hadi POZOR. Zkuste víc trpělivosti. Lidem kolem vás to nemusí zapínat stejně rychle jako Vám. „Pomalejší“ znamení jsou pod tohoto vlivem dne ještě pomalejší a Vaše hluboké myšlení je ale naopak rychlejší. Takže doporučuji se 3x nadechnout, než začnete zuřit, že někdo něco nechápe. Vyhnete se tím zbytečným nedorozuměním.

ČERV

Vymazlený den s charakteristikou: velice submisivní den, jako kdyby se omlouval, že zde vůbec je, že vyšlo slunce a není již půlnoc. Rozhodně se nedoporučuje dělat zásadní kroky, důležitá rozhodnutí. Máme tendenci se upozaďovat (což je vtipné, že všichni), a aby to ostatní nepoznali, jsme přehnaně tvrdí. Reakce mohou být malinko „ostřejší“, jenom abychom zakryli naši nerozhodnost a nejistotu.

Komentáře

Back To Top