Máj – lásky čas aneb Ať kvetou naše vztahy!

Za pár dní tady máme máj – lásky čas.

Počasí si s námi sice kapku pohrává, venku to vypadá spíše na Vánoce, ale kalendář neoblafneme. Je jaro a ještě ke všemu nám nastane jeden z nejkrásnějších měsíců v roce. Květen. Květů ráj. A láska hýbe světem.  A proto hledejme třešně popřípadě jabloně a líbejme se jako o život. Bylo by fajn si ( a to nejen tento měsíc ) uvědomit, koho máme vedle sebe, co pro nás znamená, jak ho vnímáme, zda s ním umíme být jen tak, beze slov, ale hlavně plně přítomní. Opečovávejme své vztahy. Naslouchejme svým láskám.

Víte, co pro mě byl na počátku mého seznámení se s feng shui největší objev? To, že se náš život skládá ze tří částí, 3x 33% + pidi kousek k tomu. Jedna část je nebe – to, co nemohu ovlivnit, to, kam se narodím, do jakého prostředí, země, jakým rodičům, jedna část jsem já sama, moje práce na sobě, to, jak se o sebe starám a jedna část je můj prostor, který si opečovávám. Když jsem si dala 1 a 1 dohromady, došlo mi, že více jak 66% je na mé straně. Waaau. Skvělé a co teď s tím? No, mohu pracovat, jak na sobě, tak na svém prostoru. Převratný objev! Má pusa byla tehdy dokořán. Je to skvělé, jak mocné „nástroje“ máme ve svých rukou. A jak to souvisí s láskou?

Jen my sami si můžeme řídit náš život, jen my sami víme, kolik toho dáme do sebe, svého posunu se dopředu, no a pokud jsme sami se sebou spokojení, tak je spokojeno i naše okolí. Pokud jsme srovnaní sami se sebou a stojíme pevně na svých nohou, jsme, tak říkajíc, pevní v kramflecích, máme rádi sami sebe, tak pak máme i spoustu místa ve svém srdci, které může zaplnit někdo jiný.

A náš prostor a láska?

Náš byt se dá rozdělit na menší části a každá z nich je nějaká součást našeho života. Jedna bez druhé nemůže fungovat tak, aby celek byl pevný a harmonický. První krok, naše směřování, vztahy, minulost a naši předkové, budoucnost, naše děti, naše kreativita, pomocníci – andělé i lidé, hojnost, moudrost, která zahrnuje naše nitro, dosažení našeho snažení, zdraví a harmonie, to jsou části našeho života a také našeho bytu.

To, jak se o tuto oblast budeme starat, předurčuje, jaké naše vztahy budou. Oblast vztahů v našem bytě, která je zároveň oblastí žen, je 1/9 a najdeme ji v pravém zadním rohu od linie dveří. Péče, kterou dáme této oblasti, se nám bohatě vrátí v krásných vztazích jednoho k druhému. Podpořme svou lásku a dodržme v této oblasti symboliku dvou, symboliku páru. Dejme si tam to, co nám připomíná krásnou lásku, dlouhou, věrnou. Přidejme barvy země – okrovou, vínovou, barvu terakota či hnědou nebo béžovou, okořeňme keramikou, provoňme mátou, meduňkou či citrónem a doplňme světýlka. Dobře této oblasti udělá i fotografie šťastného páru. Buď my s partnerem nebo, pro ty, co hledají lásku, anonymní pár, který vám bude připomínat sílu lásky a partnerské štěstí. Podobně se postarejme o naše ložnice. Je to místo určené ke spánku a milostným radovánkám. Nic jiného tady nemá místo.

Tak tedy, pečujme o své vztahy. Bude nám hezky na duši.                                                           A svět bude krásnější místo k bytí a žití.

S láskou Renáta, konzultant Adam Feng Shui.

Komentáře

Back To Top