S Lucií o vztazích. Rozpady a Love story.

S Lucií probíráme různé věci. Knihy, co přečetla od té doby, co jsme se neviděly, novou halenku, keramické hrníčky, mističky a obrázky, co právě v dílně vytvořila a muže. Vlastně celé naše povídání se obvykle točí kolem vztahů. Judita je jednou z žen, které rády a hodně hovoří a dokážou z drobností a útržků cizích rozhovorů sestavit románové story, za které by se nestyděli ani Dickens s Austenovou. Juditiny kamarádky navíc většinou bydlí, stejně jako ona, v nevelkém činžáku, a tak nedá moc velkou práci vidět jim až do talíře.
Lucie vypráví a já si v duchu sestavuji hitparádu karambolů, které způsobuje špatné rozmístění nábytku či zběsilá barevnost. Feng shui a vztahy jsou svébytnou kapitolou, které je třeba věnovat pozornost. Z hlediska Feng Shui mám před sebou osudy lidí, kteří žijí v bytech podobné rozlohy, ale s osudy více než roztodivnými a potvrzuji si základní předpoklad, že na zdánlivých maličkostech opravdu záleží.

Pracovitá Petra

Nejpracovitější ze sousedek je asi Petra. „Od té doby, co si do ložnice nechala vyrobit velký psací stůl, nedělá prakticky nic jiného, než ťuká do počítače. Nevěděla, že míchat pracovní prostor s intimním je ošemetné a může se vymstít. Po půl roce to přestalo bavit i jejího líného Milana a koncem listopadu se odstěhoval.“

Love story Kamily a Patrika


Lucie chmurně míchá kávu a přidává další novinky. „Kamila s Patrikem z přízemí přiostřili svoje vtipy do vražedných špiček. Po jejich zamilovanosti je veta, stále jen soupeří, kdo z koho. Dokola omílají tisíce maličkostí. Jakoby se nakazili nějakým jedem z Patrikových kaktusů.“ Trochu je také znám. Byla jsem u nich s Lucií na oslavě krátce po jejich nastěhování. To ještě byli na sebe téměř milí. Jen jsem se tehdy nestačila divit, kolik se vejde do tak malého prostoru poliček. Nad stolem, sedací soupravou, kolem kuchyňské linky, nad postelí. Ze všech stran se na každého valí spousta drobností, až se člověku úží dech. Zařízení, které má ostré hrany, špičky, podle Feng Shui zneklidňuje. Negativně působí na obyvatele, vytváří napětí, může vyvolávat špatnou náladu, bolesti hlavy. Velké množství drobností zase způsobuje tendenci vracet se ke starým myšlenkám, neužitečně je omílat stále dokola. Kamila s Patrikem tvrdili, že nechtějí investovat do nového zařízení, protože se brzy odstěhují do vlastního domku. Jenže, jak už to bývá, žít v provizóriu se nevyplácí. Naspořené peníze utratili a v nevyhovujícím bytě se škvaří už sedmým rokem.

Gábinina ložnice

Z Kamiliny oslavy mi tehdy nejvíc utkvěla v paměti pihovatá Gábi. Někoho tak veselého a bezprostředního jsem do té doby nepotkala. Nyní má Gábi milého manžela a tři děti. Po narození nejmladšího synka si Lucii postěžovala, že se jim ze vztahu vytratila vášeň a nedokážou najít společnou řeč. Lucie poslala Gábinu s manželem za mnou. Prohovořili jsme to i ono a nakonec jsem jim naordinovala novou barvu stěn v ložnici. Zprvu byl muž nad výběrem odstínu v rozpacích, ale nakonec si oblékl montérky a dal se do díla. Dokonce přidal jednoduchý něžný ornament a na postel jim zdobí pár polštářů v barvě vášně. K mé velké radosti oba svorně prohlašují, jak se u nich v ložnici zlepšila atmosféra.

Luciino přiznání

Uprostřed Luciiných slov najednou nastala dlouhá pauza. „Nevěřila jsem ti.“ Přiznala se najednou zahanbeně. „Víš, jak si mi vyprávěla o nutnosti dveří, a tak jsem si mezi holkama v dílně udělala takovou malou statistiku, jestli mají ložnici jako samostatnou místnost oddělenou bytelnými dveřmi a mám pro tebe brutální statistiku. Všechny, které nemají pořádnou ložnici a jako dveře nepočítám závěs, nemají vztah. Buď chlapa hledají, nebo se rozchází, jsou právě samy. Jen jedna se vymlouvala, že vztah vlastně nechce, protože zatím nepotkala toho pravého… Tak jsem si ty dveře u truhláře objednala. Ze světlého dřeva, budou se sem hodit. Třeba nám to také pomůže.“ Vzdychla smutně na konec.

Feng Shui a vztahy aneb každý chce být milován

S Lucií se v lecčems neshodneme, ale obě víme, že vztahy a hlavně ty partnerské, jsou jedním z nejdůležitějších témat našeho života. Vlastně neznám nikoho, kdo nechce být milován a oceňován, prožívat vášnivý sex i romantickou něžnost. Každý má svoji strategii, jak získat, udržet a stále pikantně kořenit svůj partnerský život. Ti co zkusili úpravy podle Feng Shui zjistili, že dokážou vyhrávat.

Mgr. Hana Kopecká

Příspěvek S Lucií o vztazích. Rozpady a Love story. pochází z Harmonický prostor Feng Shui

      

Komentáře

Back To Top