Život jako odraz pentagramu – příběh klientky

Život naše příběhy píše sám. Nedělní poledne, telefon. Volá má milá klientka, u které mi je jasné, že se děje nějaký průser, protože jestli někdo ctí čas s rodinou, je to ona. Zvednu a na druhé straně se zticha mezi hlasitými slzami ozve ahoj……. potřebuji pomoc, jsem na dně.

Začne mluvit příběh posledních dní, hodin…. tak nějak se mi jako správné zrcadlení prolíná mými myšlenkami z posledního dne. Začneme její příběh „rozmotávat“,  najdu ji cvičení, které na tuto situaci bude vhodné. Než jsem začala psát tyto řádky, uvědomuji si, že je vhodné nejen pro ni ale i pro mne a moji situaci. A děkuji Ivi.

A pak se dostáváme pod slupku aktuálního dění.pět prvků

Hluboko do ran z minulosti, k podstatě jejího problému. A to je sebeláska, sebe hodnota, láska.

Tolikrát v jejím životě řešené téma, tolikrát odkopaného hnoje, tolikrát se již nadechla a řekla si – jo mám to za sebou. A ne. Jak říká Shrek,

život je jako cibule….

pokaždé loupeme jen další slupku. A je to pořád ta samá cibule. Každý z nás jsme si přinesli téma do tohoto života, které řešíme z milionu pohledů, z mnoha mnoha stran.

Její téma se aktuálně projevuje nekonečným vztekem, na situaci, na lidi a nejvíc pak na sebe. Vztek nekonečný a silný. Sebe destruktivní v emocích, v síle, v energii. Často ho jednoduše vyřve, co je skvělé, ale už to nestačí. Sedět a řvát v autě, v lese.

Pentagram pěti prvků

V myšlenkách hledám cesty. A jednou z prvních cest je pentagram. Pět prvků, které tvoří svět. Vztek je dřevo. Přebujelé a je ho neuvěřitelně moc, a promění se v nekontrolovatelnou energii. Je nutné energii dřeva stáhnout. Zkusíme „po dobrém“ pomalu a jistě, krok za krokem nasazením ohně. Tanec, jídlo, bylinky, smích…. z lpění a sklonu se vracet k závislostem do radosti. Náročné, ale účinné. Nejkrásnější je, že sama potvrzuje, že v jídle si samo tělo říkalo o dané druhy potravin, jenže je léto a toto se přeci v létě nejí, říká hlava.

Právě v těchto týdnech dotahujeme její interiér a dnes mohlo padnout rozhodnutí u variant, které přicházeli v úvahu. Dodáme plyšovou sedačku, ňuhňací koberec, kam zaboří bosé nohy, aby cítili něhuobjeti. A další úkol je objětí. Tak to se už směje….. „a jak to mám probůh provést? Chodit po sousedech, aby mne objímali?“ Může, ale co tak si koupit plyšáka, medvěda na objímaní? Povlečení s mikroplyšu?

Je to pár tipů, které jsou jednoduché pro denní život. Energii, která ji už ničí dlouhá léta, můžeme přetáčet do prospěšných směrů. Bez výčitek, vzteku, které jsou neopodstatněné, protože je to velice krásná, úspěšná žena, která opravdu žije hezký život a úspěšně se již postavila mnoha bubákům života a vyřešila je.

Feng shui není jen prostor, je to život.

Její poslední věta v našem rozhovoru byla – „Zuzi, je čas otevřít první lekci Feng Shui Academy. Vidím, že to není jen prostor, který můžeme proměňovat v podporující, ale ty principy jsou v celém životě.“

Ano, například pět prvků jako základní kámen Feng Shui, nás provází všude. A byť něco uvnitř nás vede k tomu, abychom sami v životě udělali potřebné věci, tak  jsme často přehlušeni bolestí, starostmi a tyto nápovědy neslyšíme. Je krásné, když můžeme pracovat s životem a životními situacemi vědomě. Je silné, když víme, kam můžeme sáhnout pro pomoc. A my pomoc ke všemu, co nás v životě potká, máme.

Chcete také vědět jak vědomě řešit situace v životě?

Jak zlepšit sousedské vztahy, jak zklidnit hyperaktivní děti, jak místo vzteku mít radost, jak uklidnit situaci v rozvádějícím se vztahu a podpořit děti, aby netrpěli, jak manipulátora odklonit, aby už neničil váš život, jak přestat mít strach, deprese….. a můžete si sem doplnit cokoliv, co aktuálně řešíte ve svém živote.

Neslíbíohenm, že to nebude bolet. Pravděpodobně ano, protože děláte velký krok ve svém životě, když odmítnete žít takovéto nemilosti. Ale pak můžete žít nejlepší variantu svého osudu.

Pokud vám stojí váš život za to, abyste se naučili vědomě dělat kroky (je to jako když vaříte skvělé jídlo s tou nejlepší kuchařkou) těšíme se na Vás ve Feng Shui Academy, se dalšími stejně úžasnými lidmi jako je Iva, která „psala“ dnešní příběh.

Komentáře

Back To Top