Umíte vnímat, oslavit a prožívat život?

Naše středoevropská společnost žije ve zběsilém tempu. Mnohdy se dny skládají do týdnů a měsíců tak rychle, že jejich střídání nestíháme sledovat. Pouze si čas od času s překvapením uvědomíme, že je zase jaro, malý synek se už nějakou dobu bez křiku češe a začínají se mu líbit spolužačky a ta halenka, která nám ležela ve skříni, během svého odpočinku vyšla z módy… Pokud nechceme prožít celý svůj život v bezhlavém chvatu, je třeba vnímat a uvědomovat si jednotlivé okamžiky. Prožívat život i oslavovat.

Čas na práci a oslavu

Naši předkové rozuměli svému času lépe než my. Kromě lineárního toku vedoucího od narození k dosažení dospělosti, přes svatbu a narození dětí… vnímali a spoluprožívali cyklický čas a oslavovali proměny přírody. Díky tomu byl každý jejich rok nabitý událostmi, zážitky a setkáními. Dělili svoje dny na práci, učení se a zábavu v podobě různých svátků, jako jsou masopust, Velikonoce, dožínky… Díky pravidelnému střídání období celého roku se dokázali citlivě podřizovat aktuální energii. Jejich život nebyl naplněný informacemi z druhého konce světa, ale uvědomovali si své tady a teď, intenzivněji vnímali své propojení s okolím.

Energie se s časem proměňují

Bylo by nesmyslné se snažit odříznout od okolního světa a většina z nás by takový přechod do izolace nechtěla ani nezvládla. Zvykli jsme si na luxus a pohodlí současného světa. Přesto můžeme prostřednictvím učení Feng Shui reagovat na aktuální změny energií. Podpořit pozitivní vlivy prostředí a utlumit ty negativní.

Každý rok vnáší jiné kvality

S každým jarem nastupuje nová energie růstu, která posléze přechází do maximálního vzepětí léta, podzimního účtování a zimní koncentrace a zklidnění. Díky proměnám energií, které působí na celou planetu, je i každý rok jiný. Jeden přeje více hravosti a bezprostřednosti, další nás žene do soustavnější a cílevědomější práce, neodpustí zapomenuté detaily… Pokud pochopíte, jaká energie vás provází, snadněji dokážete přizpůsobit svoje chování a jednání, načerpat více podpory ze svého okolí.

Příchod nového roku – výzva k začátku

Nyní nastává nový čínský rok. Ačkoli v Evropě máme již oslavy přechodu do nového roku za sebou, je dobré si uvědomit, že nyní nastává energetická proměna, které je možné využít. Stejně jako se naši předkové pečlivě připravovali na každé nové období přírodního cyklu i my máme nyní šanci uzavřít kapitolu předchozího života a vstoupit do nových výzev.

Rok zemského psa nebude horší ani lepší než léta předchozí. Přináší nám pouze jiné výzvy, odlišné otázky, bude vyžadovat rozdílné odpovědi a řešení.

Uvědomte si, co je důležité

Je jen na vás, zda se přidáte k energii obrovských oslav, které se nyní odehrají v Číně a na mnoha místech asijského kontinentu, nebo jenom v klidu prozkoumáte svoje nová předsevzetí a cíle. Každopádně příchod nového čínského roku je dobrým důvodem k zastavení. Přestaňte šlapat na rychlostní pedál svého života a uvědomte si, co je pro vás skutečně důležité. Pro co má i v tom novém roce smysl vstát z postele, prožívat život…

Komentáře

Back To Top