Plujte na vlně jara a využijte Feng Shui zásady

 Znáte období, které je mocným spojencem k rozhýbání projektů, k vykročení na novou cestu? Svezte se na vlně aktivity, odhoďte stará závaží, pročistěte svoje tělo i mysl. Jaro je podle Feng Shui ve znamení energie dřeva, která se projevuje jako dynamická aktivní síla podporující růst, rozvoj, tvořivost a inspiraci. Uplatněte ve svém životě několik jednoduchých pravidel a váš život dostane plnější chuť.

Inteligent zvládá chaos, ale pořádek věci usnadní

Ať chcete nebo ne, tvoříme se svým domovem spojené nádoby. Můžeme přijít sebevíc unaveni, správně „vyladěný“ dům či byt nám dokáže chybějící energii doplnit. Pokud však v něm vládne chaos, prostor působí depresivně, naše nálada se po chvilkové pobytu také změní, příjemné plány do budoucna, nálada, energie odpluje. Nečekejte, že si dům pomůže sám. Ozbrojte se trpělivostí a udělejte si doma pořádek. Pojmy jako krásný vstup, uklizená ložnice, pohodlný obývací pokoj přestanou být pro vás pouhými mýty a stanou se realitou. Uvědomte si, že mezi základní Feng Shui zásady patří zbavovat se věcí nepoužívaných, rozbitých a zbytečných. Všechno, co bez užitku leží, se stává závažím, zhoršuje energii prostoru. (Pokud nevíte, jak na to, váháte, co do bytu patří a co nikoli, přečtěte si skvělou knihu Zuzany Adam Osvoboďte se s Feng Shui.)

Kam a s kým – otázka nejen pro dnešní večer

Ujasněte si, kam a s kým ve svém pracovním i soukromém životě chcete kráčet. Učení Feng Shui je velmi účinným prostředkem k dosažení prosperity a štěstí. Každý si však musí sám pro sebe definovat, co vlastně od života chce, co je to jeho štěstí, jak hodně chce mít peněz, co je pro něj skutečně důležité. Než začneme přestavovat nábytek, přemalovávat stěny, kupovat nové doplňky, musíme si ujasnit, po jaké změně vlastně toužíme. Jak má vypadat, chutnat a vonět a s čím vším souvisí. Možná při této příležitosti budete muset rozklíčovat, co z vašich požadavků jsou vaše opravdová přání a co vám do vašich hlav vložili výchovou vaši příbuzní, učitelé, naprogramovala média. Můžete si však být jisti, že pokud uděláte takovou zevrubnou inventuru, budete mít ze splnění svých přání skutečnou a nefalšovanou radost.

Projezte se ke zdraví

Povšimněte si, co jíte a upravte svou stravu. Nejsem odborníkem na zdravou výživu, ale stále naléhavěji si uvědomuji, jak důležitý je výběr kvalitních potravin bez chemických příměsí na fungování našeho organismu. Ne nadarmo bývá kuchyň nazývána srdcem domu a je brána jako jedním z nejdůležitějších míst, kterými se zabýváme, pokud studujeme umění Feng Shui. Zásad, kterými je dobré se řídit, existuje celá řada. Umístěním sporáku počínaje, přes výběr a zpracování potravin, po kuchařovo naladění. Všechno ovlivňuje zdraví a prosperitu členů domácnosti, přímo určuje jejich pohodu a naladění.

Ve většině mně dostupných zdrojů se doporučuje strava obsahující velké množství zeleniny, ovoce, semena a za studena lisované oleje. Určitě je dobré zjišťovat jejich původ a způsob zpracování. Ty potraviny, které si utrhnete na vlastním záhonku a okamžitě spotřebujete, jsou jednoznačně nejlepší. Když ke stravě přimícháte přírodní vitamíny, třeba v podobě šťávy z kustovnice čínské, vaše tělo pookřeje.

Sport? Ano, ale s rozumem

Nezapomeňte na fyzickou aktivitu. Nedávno mě skvěle pobavil příspěvek na Facebooku od manželova kamaráda. Popsal a nafotil posilovací sestavy, které vymyslel a realizoval při jarních úpravách zahrádky. Jeho program Nature gym byl hodnotnou inspirací nejen pro zahrádkáře a stavbaře, ale našla jsem tam zajímavé možnosti i pro cvičení v parcích a hřištích. Pokud posilování doplníte protahovacími cviky třeba ve spojení s vymetáním tmavých zákoutí a před tréninkem zahřejete tělo během, pro byliny na louku, po parku na schůzku…budete za pár týdnů ve skvělé kondici.

Choďte rovně a usmívejte se – banální a účinné

Se správným držením těla může vzduch volně proudit do vašich plic a vy tak budete přijímat více kyslíku. Množství přijatého kyslíku ovlivňuje řadu důležitých činností v těle. Jeho nedostatek se projevuje ztrátou energie, snižuje se schopnost koncentrace i tvořivost. Ti, kteří se celé dny hrbí, mají podle vědců větší sklon k depresím, v důsledku špatného prokrvování cév častěji trpí migrénami a bolestmi hlavy. Mezi další nepříjemné projevy patří zhoršení odvádění odpadních látek, problémy s trávením. Navíc ochabují svaly a více se ukládá tuk v rizikových partiích. Mohou ochabnout pánevní svaly a způsobit inkontinenci. Vzpřímené stání nebo sezení působí dobrým dojmem na naše okolí i na nás samotné. Posílá totiž mozku informaci, abychom se cítili dobře a připadali si atraktivnější, což zvyšuje naše sebevědomí.

Úsměv je jedním ze zdrojů dobré nálady. Pomáhá překlenout vzdálenost mezi lidmi. Podle některých výzkumů se dokonce lidé s širokým upřímným úsměvem dožívají vyššího věku.

Žijte moderně podle vzoru Feng Shui zásad dávných mistrů

Vezměte jedno pravidlo po druhém a aplikujte ho do svého života. Uvědomte si, že již starověcí Řekové a Římané věděli, že je potřeba se rozvíjet v rovině psychické i fyzické. Pokud navíc využijeme poznatky starých čínských učitelů Feng Shui, kteří pracují s prostředím a umí ovlivňovat svoje prožívání, chování a jednání pomocí vnějšího působení, budete dosahovat svých cílů s větší lehkostí. Jaro je synonymem pro růst, ideálním časem pro akci. Najděte svůj směr a vykročte.

Příspěvek Plujte na vlně jara a využijte Feng Shui zásady pochází z Harmonický prostor Feng Shui

Komentáře

Back To Top