Panoptikum lidí kolem nás

Baví mě pozorovat lidi kolem sebe, pozorovat jejich chování a reakce na různé situace. Baví mě odhadovat, jaké je jejich číslo Ming Kua. Zní to tajemně? Kdejakého známého otravuji s tím, ať mi prozradí své datum narození. Měla jsem tu čest pár dní zpátky ( nebo měsíců či let, mám pocit, že uběhlo více než 20 let, někteří pochopí ) trávit nějaký čas se skupinkou stejně naladěných lidí na letním prožitkovém semináři Adam Feng Shui, kdy jsem díky cedulce se jménem a prvkem Ming Kua věděla, koho mám proti sobě a s kým mám tu čest…

Byl to nádherný koncert různě laděných lidí, který ale dával jako celek smysl a bez jediného z nich by to nebylo ono.

Voda si plynula, někdy byla mírná, jindy se jako dravá řeka hrnula kupředu, vyhýbala se kamenům a plula si k cíli. Trpělivě přeskakovala kameny a dosahovala i vzdálených cílů neustálým pohybem vpřed.

řeka

Proti tomu kovový človíček byl přesný, jasný, chce se říci až tabulkový. Věci podával s přesností na milimetr. Svým způsobem mi vyhovovaly oba, ovšem mně, coby zemi, byl kov svou jasností a přesností malilinko bližší. 😉 Dával mi ve věcech řád. Vodička mi zase ukazovala, že ne všechny situace musí být svázané a tabulkové, a že si lze někdy jen tak plynout.

kov 4

Země a lidé tohoto čísla byli pevní, ustálení, někdy možná až ustrnulí, ale vždy jste od nich měli pocit ochrany. Pocit, že se můžete schoulit pod křídly mámy kvočny. Byli jako návraty domů z cest. Jako kaše našich babiček, které tak krásně uspávaly.

země 1

A co oheň? Pokud si ho dokážete představit, jaký je v reálu, tak mi asi dáte za pravdu, že je žhnoucí, někdy spalující, někdy ohřívající. Stejně tak jsou ohniví lidé strhující a vášniví, potřebují dřevo pro to, aby hořeli. Jejich motorem, aby se jim dobře žilo je, je udržovat drobnými radostmi, pak jejich vnitřní oheň hoří…

oheň svíčky

 

 

 

A dřevění lidé? Jejich hlavním životním motem je růst, objevují nové věci a rostou a rostou. Jsou hraví a nápadití, tvořiví a inspirativní. Jako děti. Sešněrování do tabulek kovu jim bylo cizí.

bambus 2

Zaujalo vás povídání o prvcích, chtěli byste vědět, co jste vy a koho máte proti sobě doma či v práci? Je to zábava zkoumat, s kým vycházíte lehce a snadno a s kým to v životě kapku drhne.

Pokud byste chtěli pokračovat ve zkoumání, kdo je kdo ve vašem životě, pak vám doporučuji 3 cesty:

první je navštěvovat školičky Adam Feng Shui, jsou napříč celou republikou. Bližší informace jsou zde: školičky.

druhá cesta je studovat doma díky Feng Shui Academy, brzy se otevřou  brány nového ročníku, informace najdete tady: FS Academy.

a třetí je pořídit  si e-booky, které pro vás sepsala Zuzana Adam, je možno zakoupit si prvky jednotlivě nebo jako celek za zvýhodněnou cenu. Odkaz na vše najdete tady: e-booky.

Tak krásné dny a zkoumejte, s jakými lidmi jste na jedné vlně…

Renáta

Komentáře

Back To Top