Oslavy Nového Čínského roku – dřevěný Drak začíná 10. února 2024

Kovové dvanáctiletí a konec 8-čkového dvacetiletí je opravdu transformační.  A to ve všech směrech – změny a proměny směřující k transformaci. Jedno je jisté, jdeme na vše pěkně od podlahy.

Rokem 2024 nás bude provázet Dřevěný Drak od 10. února 2024.

Drak nám přinese nezkrotnou sílu, která všechny projekty našich životů posune do větších rozměrů. I přesto nás čeká rok spíše výbušný, kde bude dobré nepřecenit své schopnosti. V tomto roce přijde štěstí a bohatství ale i pohromy a to vše v mohutných vlnách. Rok plný překvapení, bude přát připraveným. Svět pocítí revoltu proti omezením, které zde jsou.

Jak nejlépe využít energii roku pro Váš život, jak ošetřit byt od nepříznivých vlivů a jak co nejvíc podpořit ve Vašem bytě vše, co přinese rok dřevěného Draka  najdete v eBooku Magický rok Draka 2024.

 

Pojďme se společně podívat na dny, kdy si předává pomyslné žezlo Zajícem a Drakem.

 

 

Oslavy nového čínského roku jsou mimořádnou událostí a daly by se přirovnat svým významem k našim Vánocům. Ne mnohokrát se stane, že by se Asiaté, slavící tyto dny, uvolnili z práce. Avšak pokud jde o tento svátek, dodržují pravidlo, že by rodina měla být pohromadě.

Kompletní oslavy se samozřejmě liší, dle zemí, kde probíhají, klimatu, apod. Trvají 15 dní a jejich počátkem je den, kdy měsíc vstupuje do novoluní, tedy Nový měsíc a končí dnem Úplňku.

Maximalizujte svůj úspěch prvních 15 dní v novém roce!!!

 

Před novoročními oslavami

 • Aby mohlo přijít dostatek nové pozitivní energie, vygruntujte celý prostor. Osobně se vzdávám jarního úklidu a používám pro něj právě tyto dny. Je třeba vyhodit staré nenošené oblečení, otlučené nádobí, předměty, které máme z pocitu „co kdyby“ atd. Udělejte prostor pro nové.
 • Tip: pokud si nejste jisti, zda úklid zvládnete a nebude Vás bolet srdce při pohledu na ty vyhazované a jistě v budoucnu „velice důležité“ předměty, použijte trik s korunou. Panna, nebo orel? Vyhodit, či nevyhodit? Budete mít tak jistotu, že opravdu nebudete v budoucnu potřebovat nic z toho, na co si druhý den ani nevzpomenete 🙂
 • Vytřete všechen prach, vysajte, vykliďte skříně, provětrejte své sklady, aby se k nim dostala čerstvá energie.
 • Odstraňte z dohledu všechny vysavače, košťata, aby symbolicky nevymetaly štěstí z domu.
 • Poplaťte své dluhy, povracejte půjčené předměty, knihy, apod.
 • Pokuste se dořešit vše, co můžete. S rodinou, s přáteli, s obchodními partnery, aby vstup do nového mohl proběhnout s co možná nejčistším štítem.
 • Ozdobte svůj dům zvonky, nejméně na každou kliku u dveří. Zvuk by měl vyplašit zlé duchy a vypudit je z domu. Můžete dům projít také s velkým zvonkem či zvonkohrou.
 • Vyzdobte každou místnost živou květinou jako symbolem pro nový počátek a růst. Použít můžete narcisy, tulipány, hyacinty nebo jakoukoliv jinou kvetoucí rostlinu.
 • Na jídelní stůl a do obývacího pokoje umístěte mandarinky a pomeranče. Citrusy přináší štěstí a hojnost. Ovocnou mísu můžete doplnit ananasem, granátovým jablkem… Zejména tyto symbolizují dostatek hojnosti a plodnost.
 • Na stole by kromě ovoce nemělo chybět ani cukroví. Možná se zasmějete, že to opravdu připomíná Vánoce. Ale i cukroví má svou velkou váhu. Symbolizuje vaše přání žít v novém roce sladký život.
 • Abyste přece jen odlišili Vánoce od oslav nového roku, pořiďte si dózu na sladkosti a vystavte v ní to, co máte rádi. Někdo sladké ořechy, jiný želé či čokoládu. Dóza může být velice efektní dekorací. A jestliže natrefíte na čokoládové mince nebo bankovky, nemůže být nic lepšího.
 • Den oslav nového čínského roku připadá letos na 10. února. Oslavy se v mnohém podobají vám známému Silvestru. Avšak v předvečer oslav se schází celá rodina doma ke společnému jídlu a uctívají duchy předků.
 • O půlnoci již proudí ulicemi davy lidí, nesoucích papírové draky a všude je nespočet rachejtlí, kterými se vyhání starý rok, aby uvolnil místo roku novému. Okna i dveře se otevírají, aby mohla do domu nová energie. Světla i lampiony svítí po celou noc, aby se do nového roku na akumulovalo co nejvíce štěstí.

PRVNÍ DEN

 • První den nového roku se sejde rodina a oslavuje. Oslavy začínají mezi 7. – 9. hodinou ranní, která náleží drakovi.
 • Mezi oblíbené rituály patří obdarovávání všech členů rodiny obálkami se symbolem nekonečného uzlu. V obálkách si lidé předávají symbolické obnosy peněz. Malým dětem se dávají také hračky a jiné drobnosti. Tento tradiční rituál můžete vyzkoušet také vy.
 • Tip: na červenou obálku namalujte symbol nekonečného uzlu zlatou tužkou. Poté vložte do obálky 108,- Kč a obdarujte se například s partnerem nebo s někým blízkým navzájem. Obálku pak vložte pod matraci své postele.
 • Mezi další oblíbenou tradici patří nošení nového oděvu. Ten by měl mít ideálně červenou barvu, abyste v tento den přitahovali co nejvíce štěstí. Pořiďte si tedy nové oblečení na nový rok, ideálně alespoň jeden kousek v červené barvě (i kdyby tím kouskem měly být ponožky nebo spodní prádlo).
 • Třetím oblíbeným tipem na nový rok je společná snídaně, která začíná nejpozději v 9:00. Servíruje se sladký čaj a sladké ovoce. To proto, že první, co by měl člověk v novém roce okusit, má být sladké jako zprávy v roce příštím
 • U společného jídla se rodina baví pouze o příjemných věcech, o tom, co plánují pěkného do budoucího roku a všichni se snaží, aby nikdo neztratil svou dobrou náladu. Aneb, jak na nový rok, tak po celý rok.
 • Tradičně se také dodržuje důležité pravidlo o cestování. Pokud se má člověk vydat někam na cestu, je vhodnější vypravit se den před, nikoliv první den nového roku. Symbolicky byste si vynášeli štěstí z domu.
 • Tabu se vztahuje i na úklid a očistu všeho druhu. Není tedy radno – mýt si vlasy, stříhat nehty, zametat a utírat prach. Také nevařte, neříkejte nepěkné věci, nemyslete na nehezké události, nevyprávějte si strašidelné příběhy, nepoužívejte nůž, abyste si neodřízli štěstí, nenoste černé nebo bílé oblečení, nepůjčujte si peníze a na všechny se usmívejte.

DRUHÝ DEN

 • Druhý den oslav je dnem návštěvním. Provdané děti navštěvují své rodiče a nosí jim dary v podobě ovoce nebo cukrovinek.
 • Pro ty z vás, kteří se pohybujete v businessu, je tento den obzvlášť významný. Na červený papír si napište, jakých úspěchů byste chtěli v následujícím roce docílit. Červený papír pak srolujte a ovažte zlatou nebo červenou stuhou. Vyvěste na okno nebo nad vstupní dveře nejméně na dobu 21 dnů.

TŘETÍ DEN

 • Třetí den zakončuje hlavní svátky a je opět dnem, kdy se většina Asiatů snaží držet se doma. Někdy je tento den nazýván také dnem hádek a dohadů. Je proto lepší strávit jej v rodinném kruhu. Avšak zde je nutno vyvarovat se zbytečných slovních potyček.

ČTVRTÝ DEN

 • Čtvrtý den je prvním po velkých oslavách a znovu se otevírá většina kanceláří. Avšak některé kanceláře nechávají zavřeno celé svátky.
 • Pokud studujete nebo máte děti školou povinné, je tento den vhodný pro přání úspěšného ukončení studia. Číňané navštěvují kláštery s několika druhy zeleniny, aby jejich děti nebo oni sami při studiu uspěli. V klášteře obětují česnek (aby student dobře chápal učivo), celer (aby měl student výdrž při studiu), pórek (moudrost) a štětce (symbol excelentního studenta).

PÁTÝ DEN

 • Pátý den je dnem, který je označován jako narozeniny Bůžka bohatství a hojnosti. Je to jeden z nejvitálnějších dní, kdy můžete svou prosbou, přáním nebo modlitbou požádat to, v co věříte, o seslání hojnosti a blahobytu.
 • Tradičně se na oltář umístí ovoce a drobné obětinky v podobě květin, vonných tyčinek, sladkostí, apod.… Vše se dává na červený ubrus nebo ubrousek. Od všeho byste měli mít 5 setů. Znamená to, že nabízíte obětinky do pěti směrů, aby k Vám mohlo bohatství proudit z pěti stran. Pokud máte možnost, vyzkoušejte alespoň částečně tento rituál.
 • Za okno dejte na červený ubrus výše jmenované, zapalte svíčky nebo vonné tyčinky. Při zapalování si přejte, aby se Vám dostalo hojnosti a bohatství v co největší možné míře.

ŠESTÝ DEN

 • Je dnem, kdy je dobré modlit se za štěstí a přízeň osudu ve všech životních oblastech. Číňané nosí do chrámu jídlo (ovoce, zejména mandarinky a pomeranče, houby a sladkosti). Taktéž věří, že je v tento den vhodné více než kdy jindy vykonávat charitu. Vidět v tento den žebráka nebo člověka s prázdnýma rukama by mohlo dle tradic přivolat smůlu. Za obdarování těchto chudých si slibují šťastný a spokojený rok.

SEDMÝ DEN

 • Sedmého dne se traduje, že mají všichni narozeniny a narozeninová oslava by měla být co nejhlučnější. Pokud tedy pořádáte párty, tak budete mít určitě plusové body.
 • V tento den je zvykem jíst ryby – pro vzrůstající štěstí- a dlouhé nudle, symbolizující dlouhý život. Takže párty a špagety:-)

OSMÝ DEN

 • je dnem, kdy někteří Číňané oslavují o půlnoci Boha nebes. Pokud chcete využít této vynikající a silné energie, dnes je taktéž správný den pro přání všeho druhu. Na červeném papíře si můžete sepsat, co Vás napadne a o půlnoci spálit, aby oheň mohl transformovat vaše sny a skrze kouř tak mohly vystoupat až k nebesům. Je to rovněž výborný den pro hlučnou a radostnou párty.

DEVÁTÝ DEN

 • Je dnem jadeitového císaře, tedy nejvyššího Boha čínského panteonu. Číňané nosí do chrámu mandarinky a pomeranče, jídlo a drobné obětinky, aby se přimluvili u jadeitového císaře za lepší život a více bohatství. Vy můžete pustit mandarinky anebo pomeranče spolu s květinami po řece.

DESÁTÝ – DVANÁCTÝ DEN

 • 10.,11., 12.den- dny za odměnu a pro poklidné večeře s přáteli
 • Jsou opět výborným dnem, kdy otevřít business. Je to také vhodný den pro společnou večeři s přáteli, kdy by měla být prostřena bohatá tabule, abyste v příštím roce měli dostatek hojnosti.

TŘINÁCTÝ A ČTRNÁCTÝ DEN

 • Oslavy a volno se blíží ke konci a 13. a 14. den je dnem odpočinku, kdy se rodina schází po bujarých večírcích a večeřích opět v poklidu domácího krbu, aby se všichni mohli připravit na vyvrcholení novoročních oslav.

PATNÁCTÝ DEN

 • Na 15. den, kdy je měsíc v úplňku, by mělo být vše připravené podobně jako na den první. Čisto, uklizeno, rozsvíceno (Číňané slaví s červenými lucernami).
 • Singles dívky mohou za noci vhodit do řeky pomeranč (měl by být co možná nejkrásnější – symbolizuje partnera) a obecně byste se měli zaměřit na očistu ložnice. Požijte k tomuto účelu vonnou tyčinku (olibanum, nag champa) a obejděte s ní 3x po směru hodinových ručiček ložnici či postel. Zbavíte tak ložnici ulpělých energií a do dalšího roku očistíte. (kúru pak můžete opakovat 1x do měsíce).

 

Jak nejlépe využít energii roku pro Váš život, jak ošetřit byt od nepříznivých vlivů a jak co nejvíc podpořit ve Vašem bytě vše, co přinese rok dřevěného Draka najdete v eBooku Magický rok Draka 2024.

 

 

Komentáře

Back To Top