Narozeniny jako nový začátek

Již víc jak 15 let svůj narozeninový den slavím tak trochu jinak. A mnozí z vás jste se za ta léta přidali a vyzkoušeli si na svých životech, jak tento den je výjimečný. A hlavně jak moc může ovlivnit vašich následujících 365 dní. A protože mnozí se mne každoročně ptáte, jak to vlastně je, co dělat a který den ke který, sdílím s vámi narozeninový rituál, který popsala moje milí astroložka Míla.

Mílo děkuji, že jsi mi před mnoha mnoha lety odkryla toto tajemství a od té doby jsem nejenom já, ale mnoho mých studentů vědomějšími tvůrci svého života.

Ale pojďme na podrobnosti

Už je to tak nějak zavedené, že začínáme počítat čas od Nového roku. Jojo, Nový rok je tady – tak musíme začít i nějaký Nový život. A JAK NA NOVÝ ROK, TAK PO CELÝ ROK! – tohle úsloví známe asi taky všichni…

Málokdy nám ale dojde, že z astrologického pohledu máme ten „Nový rok“ každý svůj, a to v přesně určeném čase, kdy se Slunce navrací do stejné polohy, ve které bylo při našem narození (v astrologickém žargónu je to takzvaný „solár“). Solár obvykle začíná v den našich narozenin, ale každý rok je to jiné – někdy to může být i o den dřív! (takže lepší je dotaz na astrologa).

Možná si vzpomenete, že ve dnech po Božím hodu vánočním se podle pranostik a počasí v následujících dvanácti  dnech odhadovalo, jak asi bude vypadat počasí ve dvanácti měsících příštího roku. A stejným způsobem si můžeme udělat představu o jednotlivých měsících našeho roku od narozenin do narozenin  – když budeme věnovat pozornost a péči jednotlivým dnům po svých narozeninách. Vtip je v tom, že od okamžiku, kdy se Slunce v našem horoskopu navrátí do přesně stejné polohy, bude následujících dvanáct dní – včetně dne narozenin – jakýmsi zrcadlem každého následujícího měsíce našeho „solárního roku“.

Máme dvě možnosti

A tady máme dvě možnosti: buďto budeme jen pasivními pozorovateli, budeme si všímat, co nám jednotlivé dny signalizují a podle toho očekávat, jaký asi odpovídající měsíc bude – nebo se k celé věci postavíme aktivně a uspořádáme si celý den tak, aby jako zárodek nového cyklu co nejlépe odpovídal našim představám. A protože tyto dny budou odpovídat astrologickým domům našeho horoskopu, tudíž i jednotlivým důležitým oblastem života, můžeme k tomu s výhodou využít i prvků astromódy – jednak si v celé věci vytvoříme jakýsi systém, jednak si astromódně „sjedeme“ celé tělo od Berana až k Rybám… A sledujeme, který den bude nejzajímavější, nejnapínavější, který nás bude stát nejvíc úsilí – z toho  si pak určíme svou obecnou osobní prognózu na odpovídající měsíc tohoto roku.

Den první (= první dům)

To je den našich „solárních“ narozenin (takže pozor, ten může někdy začít i předcházeného dne, takže se vyplatí doptat se u astrologa).

První dům = Beran. Je to především dům naši osobnosti, imidže, takže se budeme snažit věnovat jej pokud možno sami sobě a někomu, koho máme upřímně rádi a chceme s ním den opravdu v pohodě strávit. (Vím, že to bude asi společensky náročné, protože naše okolí chce většinou nějak oslavovat. Ale buďme trochu sobci – jak na Nový rok, tak po celý rok! ) Lidi s kterými strávíte v tento den budou součástí vašeho dalšího roku. Koho v roce nechcete, tak se mu vyhněte 🙂 Situace, které budete řešit vám také nastíní jak rok bude vypadat. Naplánujte si co v tento den chcete a s kým chcete doopravdy být – to si přinesete do dalších dní. 

Jen tak zlehka si promyslete, co byste asi tak chtěli oproti uplynulému roku změnit… a to, co v dalším roce chcete, aby bylo součástí vašeho života, alespoň symbolicky 5 minut dělejte.

Den druhý (= druhý dům)

Druhý dům je hlavně zdrojem našich hodnot, tedy i našich financí – takže si můžeme udělat hrubý přehled  výdajů za minulý rok a sestavit něco jako rozpočet na rok příští. Můžeme si udělat i představu o svých „nehmotných“ hodnotách – a protože druhý dům je potažmo i jakýmsi domem sebeúcty a pocitu vlastní hodnoty, což tak si teprve teď koupit sám pro sebe nějaký nákladnější dárek k narozeninám? A nezapomínáme na krk! Všimli jste si někdy, že motýlek tradičně patří do šatníku bankéřů? (A uvědomila jsem si, že jej vlastně nosí i rozhodčí v boxu)

Den třetí (= třetí dům)

Blíženecká nálada. Den informací. Je dobré si vybrat nějaký obor, ve kterém se začneme učit něčemu konkrétnímu. Pokud se v tento den soláru s někým seznámíme, může to být perspektivní kontakt jak osobní, tak profesní. Zapečujeme o vztahy se sourozenci, sousedy a vůbec kontakty s nejbližším okolím. Ti, kdo pracují v kreativních profesích, by měli písemně kontaktovat své obchodní partnery, zajet si na krátkou služební cestu nebo začít psát nějaké pojednání, ke kterému se už delší dobu chystali. Je to prostě den na přípravu strategie kontaktů pro příští rok!

Den čtvrtý (= čtvrtý dům)

Čtvrtý dům je račí, nese se tedy v duchu našich kořenů, našeho domova, rodiny a jeho hlavní představitelky – matky. Je to i dům naší momentální rodiny – takže cokoli podnikneme pro její stmelení a společný život, bude prostě ideální! A jestliže navštívíme rodiče, hlavně svou matku a podnikneme něco pro zlepšení rodinných vztahů, bude to jen k dobrému!

Den pátý (= pátý dům)

Pátý dům je svým charakterem lví a jde tedy hlavně o dům naší tvořivosti – a jak praví učebnice, dům her, zábav, radovánek a také dětí – dětí těla i ducha. Takže večírek sami pro sebe? Nemusí mít až tak klasickou podobu, důležité je si Hrát! Zajít si na procházku, udělat něco, co má otevřený a napínavý konec, vytvořit něco sám od sebe a ze sebe! A pokud v rámci kreativity upoutal naši pozornost nějaký protějšek, stojící za povšimnutí, může z toho něco být i na delší dobu – ale  hlavně si nezapomínejte hrát a do hry vložit své srdce!

Šestý den (= šestý dům)

– ten je panenský a měli bychom jej věnovat svému zdraví, případně nějaké „sebenápravě“ – naplánování diety, očistných procedur pro svůj organismus. Třeba aspoň mírnější půst by byl určitě vhodný. V zaměstnání budeme soustředění, pilní a  budeme respektovat nadřízené! (nebo to aspoň zkusíme! – :)) A pokud máme nějaké domácí zvířátko (šestý dům je i domem drobných zvířat), měli bychom mu dnes věnovat zvláštní pozornost! A protože šestý dům je i domem služby, můžeme být něco jako skautíci – udělejme nějaký dobrý skutek či prokažme službu bližnímu (bez přemýšlení, co z toho budeme mít, ani za to nechtějme získat žádné plus body v jakémkoli směru).

Den sedmý (= sedmý dům)

vahovský, ten bychom tedy měli věnovat sobě + svému partnerovi – snažíme se své vztahy nějak vylepšit (totéž se může týkat i společníků ve firmách či jiných partnerů, kteří nás provázejí životem).

Tajné doporučení: pokud jste dnes dostali nějaký dopis s doručenkou (sedmý den je i dnem soudních sporů), nespěchejte s řešením – raději si zajděte na nějakou společenskou či jinou akci s „vahovským“ štichem.

Den osmý (= osmý dům)

Štír. Dnes bychom se měli nějak věnovat tajemnu, magii, záhrobnímu životu, popřemýšlet o otázkách života a smrti. Tvrdí se, že naše sny v tento den mohou být prorocké! Většinou raději nebudeme vycházet z domu (mohli bychom se dostat do nějaké šlamastiky). No a jsme-li odvážní, tak to riskneme – v takovém případě by mohl být náš osmý den i osmý měsíc našeho solárního roku ve znamení extrémních situací! Připomínám, že je to den vhodný i k řešení dědictví, testamentů, společných rozpočtů – ale jde také o témata magie a sexu!

Den devátý (= devátý dům)

Tento střelecký dům má nádech rozšiřování obzorů, je to energie směřující za hranice všedních dnů – vydáme se na delší cestu (za jeden den toho moc nestihneme, tak aspoň prstem po mapě) nebo se pokusíme strávit den v přítomnosti lidí třeba jiných národností, cizinců. Můžeme jej zasvětit i přemítáním o vyšších „vznětech“, vyšších pravdách – tudíž je vhodný i ke studiu filosofie, náboženských a duchovních textů atd. Můžeme popřemýšlet i o tom, že se po stépadesátéosmé zase začneme učit nějakému cizímu jazyku, tak jak to konečně s úspěchem zmáknout! – od toho všeho se pak bude odvíjet devátý měsíc našeho soláru.

Den desátý (= desátý dům)

ten je kozorožský  – teď tedy plánujeme svou „kariéru“ – životní směřování, pracovní vzestup, společenské uznání. Vhodné je popřemýšlet, čím asi tak upevnit svou veřejnou „reputaci“. (Nikdy nevíte, kdy se to bude hodit – Kozoroh si stanovuje dlouhodobé cíle!).

Den jedenáctý (= jedenáctý dům)

se nese ve vodnářském duchu – dnes se budeme snažit zbavit se něčeho starého, zkostnatělého, co je v našem životě už „out“, co se už nenosí – nejlíp třeba ve stylu našeho myšlení. Co tak nějak zablbnout, udělat něco, nějakou šaškárnu, kterou bychom si předtím v životě nikdy nedovolili? (Zkuste to aspoň maličko – je to osvobozující! – a jak kdysi zpívali Beatles,  „v nouzi vám pomohou kamarádi“, tak se inspirujte třeba u nich! (a abych nezapomněla: pozor na elektřinu – když vám prskne žárovka nebo shoří elektromotor, vydržte s nervy a nechejte opravu radši na jindy – kdoví, co by s námi vodnářský vládce Uran provedl! I tak to bude den, kdy můžeme prožít spoustu různých nečekaných dobrodružství a zážitků!

Den dvanáctý (= dvanáctý dům)

Dvanáctý dům je rybí, neptunský – je zahalen tajemstvím, špatně se do něj vstupuje – ale na druhé straně je to den, kdy můžeme začít překonávat staré špatné návyky. Máme-li nějaké tajné nepřátele, mohou se v tento den nějak projevit – tak mějte oči na šťopkách! Vynikající den pro meditaci, rozjímání a vůbec záležitosti „neptunské a rybí“ – můžeme si třeba zajít do kostela nebo si zamuzicírovat či zkusit něco namalovat (to všechno jsou nepunské oblasti). Patří sem i témata charity a sebezpytování.

PhDr. Míla Plášková

Komentáře

Back To Top