Když se ocitneme na mrtvém bodě

Toto je příběh opečovávaného bytu, kde se na první pohled zdá vše v pořádku. Sladěný interiér, žádné pohozené věci ani nadbytek drobností na poličkách, čisto, uklizeno. Barvy na stěnách vybrané podle Feng Shui majitelce „na míru“.

Kamila zná Feng Shui dlouho, pravidelně chodí na semináře a získané poznatky se snaží aplikovat ve svém bytě, kam se přestěhovala před pěti lety.  Tehdy měla jen minimum věcí.  Přesto teď již skoro rok pociťuje stagnaci, její život postrádá chuť a radost. Začala se uzavírat do sebe a žije stále jednotvárnější život. Hlavně v práci se nedaří jako dřív – nápady na nové akce a projekty nepřicházejí, něco vytvořit ji stojí nepřiměřeně mnoho sil. Vnímá stále častěji únavu, nechuť cokoliv podnikat a místo toho dumá, co s napjatým finančním rozpočtem.

Při posledním setkání se přiznala, že je bezradná, dělala v bytě vše, co bylo potřeba a stejně teď vůbec není spokojená. Harmonie se nedostavila.

 

Zacílení pozornosti na správnou část bytu

Protože je pro Kamilu tvořivost v práci velice důležitá, zaměřily jsme se na oblast DĚTI.  Je to část bytu, ve které můžeme podpořit své nové projekty, přitáhnout si hravost a kreativitu, nastartovat komunikaci i vitalitu.

V Kamilině bytě se na tomto místě nachází vestavěná šatní skříň, velká až do stropu. Takže jak znovu nastartovat? Čím rozproudíme stojaté vody? Tušila jsem, že nás opět čeká vyklízení. Naprosto vědomě a plánovitě.

Kamila namítala, že nemá žádné staré nebo poškozené oblečení, většina nebyla starší pěti šesti let, kdy se stěhovala. Jen nerada uznávala, že teď je ale skříň hodně nacpaná. Všeho bylo mnoho. Jen pro orientaci: napočítala jsem přes 20 velkých teplých svetrů, počet triček a halenek přesáhl stovku, kalhoty a džíny byly na desítky. K tomu šatičky, kostýmky, sportovní oblečení. Probíraly jsme jednotlivé druhy oblečení, trochu si povídaly, trochu koučovaly a za chvíli byl na světě klíč ke třídění: špatná velikost! Kamila totiž postupně snižovala svou váhu a velikost 44/46 (kterou měla při stěhování), tu už si dávno nekupovala. Naopak se přiznala, že teď na podzim se chystá na velikost 40!  Takže jsme objevily něco, v čem se jí dařilo – změna jídelníčku, péče o fyzickou stránku, snížení váhy. Skvělá práce 🙂 . A hodlá v tomto směru pokračovat, minimálně si váhu udržovat. A mít ve skříni šaty do rezervy jen proto, co kdyby ztloustla? Tento program opravdu není potřeba!

V tu chvíli mohla jedna veliká hromada věcí pryč ze skříně. Pak jsme doplnily ještě pár kousků ( konkrétně dvacet!) které by neprošly  známou kolíčkovou metodou 🙂  viz kniha str. 36   

 

Zásah módní policie

Za měsíc mi Kamila psala o novém projektu, který rozjíždí a na který dostává hned od začátku skvělé reference. Prý ho charakterizuje elegance a lehkost  🙂 . Kde se vzala lehkost, to víme, šatní skříni se hodně ulevilo. A elegance?

Kamila se přiznala k rozhodnutí pozvat do svého šatníku známou, která má ráda módu a sama se zajímavě, osobitě obléká. Společně ještě vytřídily další tašku oblečení, kousky, které jsou sice hezké, většinou nové, ale které bude těžko s něčím ve svém šatníku kombinovat. Kupodivu až teď se skříni doopravdy ulevilo. Kamila přesto netrpí pocitem, že nemá co na sebe, naopak, vše lze snadno kombinovat se vším, tak jen záleží na náladě a počasí… Vždy je co obléknout a ve skříni má krásný přehled.

 

Provozní slepota

Kamila hodně pracovala na tom, aby mohla žít podle svých představ. Využívala znalostí Feng Shui k tomu, aby ji prostor vhodně podporoval. Přesto se dostala do situace, kdy se vývoj zastavil a ona se přestala cítit dobře. Její byt vypadal vyladěný, ale Kamila, jako účastník děje, nebyla schopná spatřit to, co ji začalo brzdit.  To se může stát každému, kdo je zaangažovaný v procesu, myslím, že nikdo nejsme výjimkou. Byly potřeba cizí oči, které se podívaly na její byt z jiné perspektivy a našly problematické místo.

Pokud nejste spokojeni v nějaké části života, vždycky existuje možnost, jak té oblasti ulevit, jak ji rozproudit. U Kamily proběhlo dokonce „ třífázové“ třídění oblečení a teprve pak se dostavily kýžené výsledky.

A pokud na toto nemáte sílu, rozhodnost, odvahu – neostýchejte se pozvat si pomocníka, Feng Shui úklidového kouče 🙂 . Nemusí se to týkat jen oblečení, cokoliv vás může držet, zpomalovat, omezovat, ať to jsou knihy, potřeby na tvoření různých dekorací atd. atd.

 

Přeji vám krásné dny s Feng Shui.    Věrka

 

Komentáře

Back To Top