Karta dne

Každé ráno si můžete vytáhnout jednu kartu. Bude to vaše KARTA DNE. Můžete si s ní chvíli posedět, zasoustředit se,zahřát kartu v rukou.

Nejprve ji podržte chvíli v ruce a zadívejte se na ni. Uvědomte si, čeho jste si všimli jako prvního? Co vám ihned “ skočilo“ do oka? Je to obrázek, a nebo text, slovo? Je to některá barva, číslo, nebo trigram? Možná bude fajn, když si to stihnete zapsat.


Pak si uvědomte, co vám začalo běžet hlavou, jaké myšlenky se začaly odvíjet po pohledu na kartu. Co vám to připomnělo z minulosti? Jaké asociace se začaly vytvářet a jaké příběhy začaly ve vaší hlavě vznikat? Je to vtipná historka, nebo smutné uvědomění? Jaký máte pocit při pohledu na kartu? Rozveselí vás, nebo do vás vjede vztek?

 

Následují odpovědi na otázky na kartě, nejlépe písemně.

 

To je ideální stav, protože tužka vás donutí přesně zformulovat odpovědi. A budete se k nim moci vrátit, což přináší další variantu práce s kartami – pořídit si ke kartám zvláštní zápisníček. I čtení vlastních odpovědí může být pro vás přínosné, minimálně za čas uvidíte, kam jste se posunuli, nebo jak jinak odpovíte.

 

Pokud jste pyšným majitelem Diáře Feng Shui , žádný nový notes nepotřebujete, je tam místo přímo určené pro vaši KARTU DNE.

 

Tématem, které vám KARTA DNE ukáže, se můžete zabývat po celý den. Hledejte znamení, společné body, které vám budou připomínat vaše “ denní téma“. Všímejte si situací, které vás k tématu dne budou vracet. Přemýšlejte, co vám tyto situace, znamení, chtějí říct, co vám připomínají, na co vás nutí myslet.

 

Je to něco, co stále odkládáte? Je to něco po léta nedořešeného? Je to něco, co byste nejraději za svého života vyškrtli, a přitom víte, že to nejde, že to musíte přijmout a vyřešit? Nebo je to téma, o kterém jste se ještě ani jednou s nikým nebavili?

 

Rozhodně si však zapisujte svá uvědomění, budou vaším důležitým průvodcem v dalších dnech vašeho báječného života.

Komentáře

Back To Top