Jak najít správného člověka aneb jaký talent mám?

Najít vhodného zaměstnance, spolupracovníka, obchodního partnera, to je dlouhodobě otázka, která směruje na mne a i mé studenty.

Většina podnikatelů, zaměstnavatelů nebo i domácností, které hledají hospodyni, chůvu nebo jiného pomocníka, se pořád potýká se stejným „problémem“. Buď nejsou lidi, nebo prostě než na danou pozici někoho vhodného najdete, tak vám to sebere hodně času.

Ale i toto má své řešení.

Ve východních zemích je dodnes zvykem, že bez rozboru data narození se mladí nevezmou, nepřijme se zaměstnanec a nepodepisují se žádné smlouvy. Kdysi, a nejenom za Karla IV., se to řešilo u nás obdobně.

Tak proč se nevrátit k tomu, co fungovalo staletí?

Každý z nás má své talenty a je vhodný na jinou práci, jiné projekty a je výkonnější u jiného způsobu práce. Někomu vyhovuje být na cestách a někdo hlavně ať má své pracovní místo a tam své zázemí. A tyto naše předpoklady, talenty jsou jasně zapsány v datu našeho narození.

Pokud se podíváme na Astrotyp – víme, kde jsou naše silné stránky a kde ty slabší.

A pak už můžeme jen popsat, co je pro koho tím „pravým“.

A ano, z letitých zkušeností u podnikatelů, kde na danou pozici přijdu stovky životopisů, jednoduše první výběr uděláme dle data narození. Z té kupy vybereme ty, které pozveme na pohovor, protože jejich zvířata v Astrotypu mají vlastnosti, které korespondují s náplní daného pracovního místa.

 

Ano, chce to ale nejdříve jasně vyspecifikovat, co chcete vy. Jestli chcete pedantního tabulkovače, nebo aktivního telefonistu, nebo člověka, který bude šarmem okouzlovat nové klienty. Jestli to má být nebetyčný šťoural, co objeví všechny chyby v procesech a tak zachrání projekty, nebo člověk, co bude poslouchat příkazy a hlavně nebude vymýšlet nic nového. To vše musí být jasné u pozice, na kterou hledáte člověka.

Pak už jasně víme, kdo se hodí na jakou pozici.

Stejné je to u pomocníků ve vaší domácnosti. Co chcete? To si můžete přitáhnout a následně i u uchazečů vybrat.

Chcete se to naučit sami? Máme pro Vás kurz, který vás provede krok za krokem objevováním lidských talentů.

Nebo pokud chcete jenom pomoct s výběrem, jsme tu pro vás jako konzultanti. Napište nám.

Komentáře

Back To Top