Harmonizace energie našeho prostoru a s tématy listopadu – deprese, únava, smutek, emoce, chřipka, nachlazení

Deprese a únava otištěná v našem prostoru?

V listopadu nastává doba, kdy na nás začíná doléhat energie podzimu. Hluboká a nekonečná, podpořená atmosférou Dušiček, kdy navštěvujeme své blízké, kteří už zde s námi nejsou.

Je to období, kdy na nás nejvíc číhá únava, deprese a smutek.

Možná jsme si již tak trochu zvykli, že se nám toto období nelíbí. Já s tím ale nesouhlasím, i zde máme možnost se rozhodnout, jak energii listopadu využít.

V západním světě tomuto období říkáme štírský podzim. V našich Feng Shui tabulkách najdete, že tomuto období vládne Vepř a prvek Voda. A co si říkáme v našem diáři o této energii?

VEPŘ

Užívejte si vše plnými doušky. Vepřík je k tomu ten nejlepší společník, který si rozhodně život umí užít. Plné stoly, zábava a spousta přátel. Pokud Vám bude nabídnuta pomoc, rozhodně ji přijměte. Ale pozor, vyhněte se jakémukoliv přemýšlení, kde hrozí sebe-zkoumání. Vepřík se totiž rád cachtá v bahně svých „bolístek“, které tam vlastně už dávno nejsou.

Ano, pokud se v sobě začneme vrtat  jako Štír, nebo se budeme válet v bahně nekonečných sebemrskačských emocí, tak nás to jednoduše smete jako obrovská přehrada, která už neudržela příval valících se vod. Emoce, emoce a emoce. V tomto období je tak lehké podlehnout a utopit se. Ale stejně tak můžeme zůstat v proudu a proplout k nádhernému adventnímu času a naplno si ho užít. Vše se připravuje v klidu pro další zrození. Můžeme to vidět i u hospodářů, kteří své statky připravují k odpočinku, aby vše na jaře mohlo začít nový život. I pro nás je zde toto krásné tiché období klidu, jak vnějšího, tak vnitřního.

Tak se na to pojďme připravit, ať si prosincový Advent užijeme plnými doušky.

S bydlením k lékaři nechoďte aneb Jak se pozná nemocný prostor?

Nemocné bydlení??? Ano, i náš prostor může mít stejný problém jako my. A řeknu popravdě – má ho. Jen to nějak nechceme vidět a nevnímáme to.

Nemoc našeho bytu se dříve nebo později projeví na našem fyzickém těle. Jsme jedna propojená nádoba a tomuto vlivu se nelze vyhnout. Takže pokud pravidelně trpíte rýmou, chřipkou, nachlazením – není to tím, že je podzim. Je to jednoduše námi, naším prostorem a životem, jakým žijeme.

Tato propojení fungují po celý náš život a přišel čas si uvědomit, co nám ukazují.

Například v Číně, když se po třetí aplikaci akupunktury pacient za několik týdnů vrátí znova nemocný, dále už lékař neléčí člověka, ale jde se rovnou podívat s Mistrem Feng Shui do jeho prostoru. Ví, že cokoliv jako lékař udělá, se po návratu pacienta do původního prostoru opět naruší. A my bychom také měli začít naslouchat tomu, co se nám naše okolí snaží říci.

První krok je Harmonizace.

Náš prostor, stejně jako my, chce a potřebuje být v rovnováze. A my teď máme skvělou příležitost připravit ho na zimní klid, aby do nás na jaře vlil spoustu nové energie. A to se nám nepovede, pokud svou „noru“ neuvolníme.

Zase???

Ano, za pár týdnů vytáhneme vánoční světýlka a ozdoby. Ty se budou přece daleko lépe vyjímat v prostoru, který bude volný a vzdušný. No a pak přijde přeci Ježíšek. U Vás asi také donese spooousty dárků. O to víc se teď zaměříme na osvobození prostoru.

Perfektně si můžete s dětmi zahrát krásnou hru – aby Ježíšek vůbec mohl něco přinést, je nutné udělat novým hračkám a přáním místo. Dejte jim krabici nebo velkou tašku do pokoje a nechte je, aby si vytřídily věci samy. To, co uvidíte za krátký čas, Vám možná vyrazí dech. Znám to já i mnozí moji klienti – skoro prázdné poličky na hračky a tašky připravené na export 🙂

Můžeme si jen brát příklad. Stejně jako se na podzim uklízí koryto řeky, abychom předešli jarním potopám při tání sněhu, tak ukliďme i naše domovy od nánosů, které jsme tam od jara navrstvili.

A léčba rýmičky nebo únavy je připravena účinkovat. Nejenom dnes.
Ale co když prostor ukazuje větší nemoci? Další drobné problémy mohu napravovat základními metodami – stejně jako malou chřipku.

Na větší neshody v prostoru ale doporučuji diagnostiku odborníka. S jasným popisem se pak otevřou možnosti léčby, které náš prostor a tělo potřebují.

Proto hlavu vzhůru. Máme teď velkou možnost užít si podzim jako nikdy předtím. Požádejte svůj byt a dům, ať vám pomůže, osvoboďte ho a on na oplátku přinese úsměv vašim dnům i přes sychravé počasí za dveřmi. Vy budete mít svůj vlastní svět a příprava na vánoční atmosféru bude najednou úplně jiná. Zkuste to – život se přece má užívat plnými doušky.

Pro práci s harmonizací energie našeho prostoru a s tématy listopadu – deprese, únava, smutek, emoce, chřipka, nachlazení….

bych doporučila tyto éterické oleje. (odkazy na čisté esence máte u každého olejíčku)

 

GET UP (vstaň) – směs dokonale hodící se pro období, kdy s námi emoce lomcují a my se dostáváme do únavy, depresí, nechuti cokoliv dělat. Pomůže nám odrazit se ode dna, zmírnit pocit zmaru, prokrastinace a přenese nás přes dny, kdy jsme apatičtí. Vhodná v krizových situacích, kdy se cítíme zoufalí.

I´M HAPPY – když nám je ouvej, tak pocit štěstí v sobě hledáme těžko a tak je skvělé si esenci tohoto pocit dodat zvenčí. A pak platí jak venku tak uvnitř….

SELF LOVE – velké téma, které nás obchází všechny. Když jsme na dně, tak sebeláska nám chybí a měli bychom si ji rozhodně připomínat.

COURAGE (odvaha) – pomáhá nám překonat strach. Posílí naší životní energii a vůli, kterou v těchto dnech potřebujeme.

CONFIDENCE( sebedůvěra) – dodá jistotu pro náš život, co s letící hvězdou listopadu je plně propojeno. Energie letící hvězdy nám říká, abychom byli pevní, věřili si a vytvořili kolem sebe kruh jistoty. Tato esence nám k tomu pomůže.

HELP H (šťastné srdce) – nám pomáhá od únavy, tím že uvolní napětí a my místo sešupu energie, naopak energii sobě přidáme.

ORANGE – 22.11 vstupuje do našich životů jangový Drak a tím přijde i čas na citrusovou magii u nás doma. Tato esence je dobrým pomocníkem pro tento rituál a období startu.

Použití:
2-3 kapky do difuzeru
1 kapka na zapěstí a čichat
do roll onu – 3-5 kapek do nosného oleje cca 5ml a natřít – zapěstí, slezina, … podle intuice

Doporučuji si nejprve udělat registraci v eshopu, protože pak máte už na 1 objednávku akci 3+1 zdarma u esenciálních olejů.
Registrace do eshopu je zdarma.

Pokud potřebujete poradit, jsme tu pro vás

Nebo využijte dárku ode mne – slevový kód až 15% na první objednávku – AFAMFIC5MFZJ

 

NACHLAZENÍ a esence

PROTECT – ochrana – tento olej by neměl chybět v žádné domácnosti. Je to nejsilnější antibarkteriální, antivirotická a potiplísňová ochrana. Nám doma už zachránil nejednou dlouhou léčbu – od rýmy, kašle přes laryngitidu až po zápal močového měchýře.

IMM – posiluje naši imunitu, účinek je antivirotický, antibakteriálny a pomáhá při opravě DNA, jakmile se cokoliv zvenčí rozhodne napadnout naši imunitu. Vhodné i jako prevence

COLDET – pro vybudování silné imunity je důležité aby naše střeva fungovali na jedničku. A pro podporu střev je tady tato esence.

dále – FENIKLHŘEBÍČEKKADIDLO

Pokud potřebujete poradit, jsme tu pro vás

 

S láskou do krásných nových dní

Zuzka

Komentáře

Back To Top