21 dní

To, že jsem nadšená propagátorka krásného učení feng shui je o mně známo. Je známo i to, že tím žiji a nejen já, ale i má nejbližší rodina. Nikdo neprotestuje, když solíme byt, šoupeme nábytkem, měníme obrazy, věšíme křišťály. S dětmi o tom diskutujeme a jsou součástí všeho. Učím je znát svá zvířátka astrotypu, svá čísla ming kua. I má šestiletá dcera už přesně ví, co je a co to vše znamená. Syn zase naprosto přesně popíše naše rituály, obzvláště má rád ty vánoční.

Zpočátku, když jsem byla ze všeho hodně hodně natěšená, dělala jsem jednu změnu za druhou. Nedocházelo mi, že mám věcem dát svůj čas. Že musí chvíli „pobýt“ v prostoru s námi, ve správné oblasti, „s kolegy odvedle“, že musí mít čas zaúčinkovat, zabrat, pomoci. Pak jsem narazila na informaci o 21 dnech. A? Došlo mi to!!

„Dej věcem čas, aby se mohly stát. Dělej a pracuj postupně. Udělej jednu věc, zapiš si, pozoruj. Prožij!“

Ulevilo se mi. Zjistila jsem, že jakmile mají možnost věci dozrát, pak se něco děje. A proto prosím i vás. Jste stejně jako já na počátku na všechno natěšení? Chcete změnit vše najednou? Pohnout támhletou skříní, vystěhovat šatník, vyhodit manžela? 😉 Dejte tomu čas. Ucítíte úlevu v duši, zjistíte, že není třeba tlačit na pilu a světe div se, věci se hnou. Zkuste postupně dělat menší kroky. Půjde to. Věřte mi.

Magická jednadvacítka

A proč 21 dní? Je vědecky dokázáno, že je to přesně doba, kdy se něco začne dít, měnit. 21 dní trvá než se vytvoří nový návyk, tzn., pokud chcete ve svém životě něco změnit, nechte tomu přesně tento čas. Pokud chcete změnit své zvyky, kterou jsou, jak se říká, “ železná košile“, tak opakujte každou činnost po dobu 21 dní. Chcete ráno pravidelně cvičit? Vstávejte každý den po dobu 21 dnů dříve tak, abyste si v klidu zacvičili, 22. den to už půjde tak nějak samo. Stejné je to i s našim bytem, i on potřebuje čas, aby mohl měnit naše životy. Přesně za tento magický čas 21 dnů si dokážeme osvojit nový návyk a vyměnit ho za ten starý, nevyhovující.

A co změníte vy?

Renáta

Komentáře

Back To Top