skip to Main Content

Solné lázně

Další důkaz toho, jak je důležitá obyčejná sůl…. přečtěte si příběh naší studentky.

 

Od dětství mě životem provázejí psi. Před několika lety jsem poskytla domov první fence v nouzi, a tak jsem se nějak přirozeně stala součástí komunity lidí, kteří se snaží psům v nouzi vrátit domov, důvěru k lidem a většinou i zdraví. Důsledkem této aktivity s námi žije větší počet psů, než je úplně běžné. A protože se lidé nejčastěji zbavují psů problémových, starých a nemocných, bohužel s tím jde ruku v ruce i jejich odcházení.

Před pěti dny jsem vyprovodila za duhu jednoho z nich. Během necelých dvou let mi zůstaly z pětičlenné smečky dva nejmladší – čtrnáctiletí Joey a Kelly. Každý, kdo se zvířaty žije, ví, že ani vědomí neodvratného konce nedokáže otupit bolest ze ztráty, když ta chvíle přijde.

Druhý den jsem v práci vyřešila jen to nejdůležitější a na druhou polovinu dne jsem si vzala dovolenou.  Cestou domů jsem koupila 48kg soli (protože v Lidlu mají balení po 12kg v jedné krabici) a pustila se do očisty domu. Vyhnat nemoc, umírání, smutek…

Pod kuchyňskou linkou mám krabici, do které pravidelně dávám 10kg soli. Jakmile jsem v ní sůl vyměnila, Joey, přestože psy zatím nikdy nenapadlo nádobám se solí věnovat pozornost, se přitiskl k delší straně krabice a zůstal u ní ležet.  A vydržel tak nejméně půl hodiny. Kelinka zvolila jiný způsob, chodila v pravidelných intervalech k jedné misce čichat. 

Když jsem o jejich chování druhý den vyprávěla Věrce, přišla s nápadem udělat jim vlastní solné lázně v pelíšku.  Protože jsem chtěla mít jistotu, že očista solí bude jejich vlastní volba, dala jsem jim sůl ve starém povlaku na polštář pod velký prošívaný pelech, který oni dva vždy využívali minimálně. Kelly přišla na průzkum hned, jak jsem povlak se solí umístila. Začala v něm hrabat, válet se… Psi totiž dovedou velice efektivně využívat kůži pro příjem látek, které jim prospívají, které potřebují. Oba pejsci teď několikrát denně „solné lázně“ navštěvují. Povalují se tam, otírají, chvíli uvolněně leží a potom odcházejí. Pro spánek pak využívají dál svá oblíbená místa.

Jestli jsem potřebovala nějaký důkaz, že sůl funguje jako energetická očista, dostala jsem ho.  

Irena

Komentáře

Back To Top