skip to Main Content

Očista a změny díky Feng Shui

Co jsem získala díky Feng Shui Retreatu? 

O Feng Shui jsem se blíže zajímala, když jsem si před pár lety koupila svůj první byt. Podle knih a internetu jsem v bytě udělala první změny. Po pár knížkách jsem se v tom všem ztratila, že jsem se větrem a vodou přestala zabývat. Pár let uplynulo a v mém novém teď již domě jsem se k Feng Shui vrátila. Když mi bylo vysvětleno, že Feng Shui znamená „dokonalé umístění“, dávalo mi vše větší smysl a chtěla jsem vědět víc.  

Bylo léto, zrovna o víkendu probíhal Retreat, přihlásila jsem se a odjela. Čtyři dny se skupinou mi hodně daly. A co jsem nečekala, tak i hodně vzaly. Po Retreatu jsem přijela domů, udělala jsem ihned nejdůležitější změny v domě a koupila 30 kg soli. Hlavně jsem začala třídit, vyhazovat oblečení a nepotřebné či rozbité věci. Protože jsme se do domu stěhovali před necelým rokem, myslela jsem si, že toho moc nebude. A ejhle…během jediného dne jsem zaplnila 3 ikea tašky. Jela jsem podle návodu v knížce „Osvoboďte se s Feng Shui“ a nestačila jsem se divit, kolik toho ještě mám. Překvapil mě fakt, že jsem měla nejvíce věcí od mého expřítele, se kterým již nejsme skoro 10 let! Přitom na Retreatu jsem tvrdila, že doma určitě moc věcí od bývalých nemám.

Na Retreatu jsem se blíže seznámila s metodou popisování a začala doma vše třídit do krabiček s popisky. Víte, co přišlo? Za mě jedním slovem „úleva“. Už nemusím přemýšlet a namáhat svůj mozek, kam co dám a kde co patří. Stačí si popisek přečíst a dát na správné místo. Pro mě největší satisfakcí za dva měsíce strávené úklidem domu, telefonu, počítače, popisováním, přemisťováním, vyhazováním starého a kupováním nového byla situace, kdy přišly na návštěvu kamarádky s dětmi. Protože mám druhé malé dítě, tak jsem se jim nemohla tolik věnovat a byla jsem ráda, že si v klidu sednu a vypiji kávu…Když odcházely, tak se mě ptaly…“Kam máme uklidit hračky?“ A moje odpověď byla: „Dejte to prosím do krabic, vše je popsané“. Za pět minut bylo kamarádkami uklizeno a já se mohla mezitím věnovat miminku.  

Díky změnám v domě mám více času a energie na sebe, své děti a také třeba na to napsat tento příspěvek a nově studovat online Feng Shui Academy.

Děkuji. Martina

Komentáře

Back To Top